Javë e keqe për ekipet e Vllaznisë, humbasin femrat dhe meshkujt

0

Ndeshjet e javës që lamë pas nuk kanë dhuruar rezultate të mira për ekipet e volejbollit të klubit Vllaznia. Ekipi i femrave nën drejtimin e trajneres Sadije Gogaj ka luajtur në Shkodër ndaj Minatorit të Rrëshenit dhe ka humbur 0-3. Seti i parë ka dhuruar 13 pikë për shkodranët përballë 25 të rrëshenasve, në të dytin vetëm 7 dhe në të tretin 16. Pas kësaj humbje, Vllaznia mban vendin e parafundit në renditje, atë të tetin me tre pikë të grumbulluar duke lënë poshtë vetes vetëm Korabin e Peshkopisë.

Lajm i mirë për volejbollin. Kristian Kola i rikthehet stërvitjes

0

Problemet e shumta që shoqëruan ekipin e volejbollit të meshkujve të Vllaznisë në këtë fillim-kampionati, mund të pasohen së fundmi edhe me ndonjë lajm të mirë. Largimet dhe dëmtimet e disa sportistëve padyshim që kanë dobësuar ekipin por pikërisht në këto momente, një nga lojtarët e talentuar të këtij ekipi, pikërisht Kristian Kola, ka vendosur t'i rikthehet stërvitjes.

Antoneta Molla “lë” volejbollin dhe nis një sport tjetër (FOTO)

0
Një nga volejbollistet më të talentuara të Vllaznisë Antoneta Molla, duket se ka vendosur të ndërrojë sport. Përveç atij të rrjetës, 19 vjeçarja duket se ka edhe një tjetër pasion, pikërisht skitë. Jo më kot ka shfrytëzuar këtë kohë...

Sot sfida vendimtare e Kupës, Vllaznia- Barleti Volej

0
Pasditja e sotme do te dhuroje nje sfide shume interesante ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" ne oren 18.00. Vllaznia e volejbollit te femrave do te prese ekipin Barleti Volej, ne nje takim te vlefshem per Kupen e Shqiperise. Kjo...

Pas debatit, Adma Mikopula lë Vllazninë dhe bashkohet me skuadrën kampione

0
E paralajmeroi dy dite me pare i ati dhe sot duket se eshte bere realitet. Volejbollistja e talentuar shkodrane Adma Mikopula ka lene Vllaznine dhe eshte bashkuar ne stervitje me ekipin e Skenderbeut. E gjitha ka ndodhur pas mosmarreveshjeve te...

Vllaznia e volejbollit, një mbyllje të fazës së parë në shifrat 8×8?

0
Ka mbetur edhe një ndeshje e fazës së parë të kampionatit dhe volejbollistët e Vllaznisë duan ta mbyllin me sukses edhe atë. Të shtunën në orën 12.00 do të presin në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" ekipin e Skënderbeut....

Shqipëria fiton ndaj Hungarisë, Anton Qafarena më i miri i ndeshjes

0
Pasditen e djeshme në Budapest të Hungarisë është luajtur ndeshja e dytë e vlefshme për Ligën e Europës për kombëtaren shqiptare të volejbollit për meshkuj. Kombëtarja jonë vinte pas humbjes në Bjellorusi tre ditë më parë dhe padyshim që...

Ana Gjelaj: Shkodra ka mentalitet të gabuar për femrat sportiste

0

Ajo vetë merret me sport dhe është e kënaqur me zgjedhjen që ka bërë. Megjithatë, e shqetëson fakti që shumë bashkëmoshatare të saj, përkundër dëshirës së madhe që mund të kenë për t'u marrë me sport, nuk mundet ta bëjnë këtë gjë. Arsyeja? Kryesisht janë familjet që i pengojnë dhe një realitet aspak të bukur që po jetojmë ndonëse jemi në vitin 2012. Ana Gjelaj, kapitenia e ekipit të volejbollit të Vllaznisë nuk e ka aspak problem atë se çfarë mund të thonë të tjerët. Ndjehet e lumtur me atë çfarë bën, madje u bën apel edhe vajzave të tjera të merren me sport.

Vllaznia merr një volejbollist serb. Vjen Vladan Djordjeviç

0

Pas shumë tentativash, Vllaznia në volejboll për meshkuj ka bërë më në fund realitet blerjen e një lojtari të huaj. Bëhet fjalë për serbin Vladan Djordjevic i cili tashmë ka mbërritur në Shkodër dhe ka nisur stërvitjen me këtë ekip. Lajmi konfirmohet nga trajneri i këtij ekipi Mark Kroqi i cili duket mjaft i kënaqur për ardhjen e këtij lojtari me shumë përvojë. Djordjevic sapo ka mbushur 34 vjeç dhe ka një karrierë shumë të pasur teksa ka qenë për vite me rradhë edhe pjesë e kombëtares së Serbisë. Luan në pozicionin 4, aty ku shkodranët kishin më shumë nevojë për një lojtar të tillë.

Vllaznia për meshkuj mundet 0-3 nga Studenti kryesues

0

Studenti kampion në volejboll për meshkuj fitoi mbrëmë 3-0 ndaj Vllaznisë në “Fahrie Hoti”, në ndeshjen e fundit të javës së tretë të Top Volej Ligës, një ndeshje që nisi rreth 60 minuta me vonesë. Por kjo nuk e pengoi skuadrën kryeqytetase të mposhte me lehtësi rivalët nga Shkodra, që megjithëse u përpoqën nuk arritën të përballojnë ritmin e diktuar nga Studenti. Në të 3 setet ishin volejbollistët e trajnerit Ylli Tomorri ata që patën epërsi në lojën e tyre, duke u shkëputur vazhdimisht dhe e merituan plotësisht fitoren.