Vllaznia e femrave do te luaje sot ne oren 18.45 ne stadiumin “Loro Boriçi” ndaj PSG ndeshjen e rradhes per grupin A te “UEFA Women’s Champions League”. Por ne prag te kesaj ndeshje, skuadra shkodrane ka marre nje lajm te keq.

Komisioni i Disiplines prane UEFA-s e ka gjobitur ate me shumen prej 6500 eurosh per shkak te sjelljes se gabuar te tifozeve te saj ne ndeshjen e luajtur pak kohe me pare ne Londer ndaj Çelsit.

Nje vendim paksa i çuditshem sepse ne fakt Klubi Vllanzia nuk ka qene organizator i ndeshjes dhe si rrjedhoje nuk mund te mbaje pergjegjesi per futjen ne stadium te fishekzjarreve dhe mjeteve te tjera piroteknike.

Tifozet e Vllaznise kane krijuar nje atmosfere vertete fantastike ne stadium per kete ndeshje, por gjithsesi duke shkelur disa rregulla dhe si rrjedhoje Komisioni i Disiplines e ka gjobitur Vllaznine me shumen e konsiderueshme.

Ne fakt kjo e fundit nuk ka asnje pergjegjesi per tifozet sepse nuk ka qene organizatorja e ndeshjes, por gjithsesi institucioni ne fjale i UEFA-s nuk e ka marre parasysh kete gje dhe si rrjedhoje e ka gjobitur ate./SHKODRA-SPORT.COM/