Tashmë është zyrtare. Rocco Vata është transferuar te skuadra e Watford. Djali i ish-kapitenit të kombëtares shqiptare, Rudi vara do të nisë kështu një aventurë të re.

Klubi anglez ka zyrtarizuar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Sulmuesi me origjinë shqiptare ka kalaur me sukses vizitart mjekësore dhe mes palëve është firmosur një kontratë 4-vjeçare.

Vata largohet kështu nga ZCeltic në Skoci dhe bën hapin e madh në karrierën e tij duke kaluar në Angli. Në arenën ndërkombëtare, 19-vjeçari përfaqëson kombëtaren irlandeze./newsport/