Sulmuesi nga Kakarriqi i Lezhës Rrok Toma do të vazhdojë që të jetë pjesë e ekipit të AlbinoLeffe. Lojtari i Kombëtares shqiptare U20, ka firmosur kontratën e re profesionale, me ekipin që militon në Serie C italiane.

Toma ka firmosur me AlbinoLeffe një kontratë 1 vjeçare, pra të vlefshme deri në vitin 2025. Pas aventurave në ekipet zinxhir të Lombardisë dhe Torinos, sulmuesi lezhjan iu bashkua AlbinoLeffe në verën e 2023-shit, me të cilët firmos tashmë kontratë profesionale.

Kujtojmë që Toma gjithashtu ka qenë pjesë e kombëtareve të moshave të Shqipërisë, duke filluar nga U15-U20. Me këta të fundit, 20 vjeçari ka shënuar 7 gola dhe ka asistuar në 3 të tjerë.