Një lajm i zi ka tronditur mëngjesin e sotëm gjithë Shqipërinë. Ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare legjenda e Tiranës dhe Partizanit, Nuri Bykyku.

Ish-futbollisti i Tiranës ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit me bardheblutë, ndërsa më vonë ka qenë dhe trajner dhe drejtues i skuadrës kryeqytetase.

Sipas informacioneve ditën e sotme do të mbahen homazhe në nder të tij në stadiumin “Selman Stërmasi” nga ora 11:00-12:00, teksa më pas trupi i tij do të përcillet për në banesën e fundit, në varezat e Sharrës.

Kjo është një humbje e madhe për gjithë futbollin shqiptarë, pasi ka humbur një nga legjendat më të mëdha të tij, me Bylykun që është shpallur kampion me skuadrat e kryeqytetit duke bërë historinë në futbollin shqiptar, ndërsa ka mbajtur veshur edhe fanelën e kombëtares shqiptare./newsport/