Boksierët shqiptarë të bllokuar në Londër, flet Krenar Zeneli: Ja çfarë na kanë thënë

Siç dihet më datat 14-24 mars, në Londër ishte parashikuar të zhvillohej Kampionati Europian i Boksit, event i cili u ndërpre në mes për shkak të emergjencës me Koronavirusin. Në këtë aktivitet ishte e pranishme edhe Kombëtarja Shqiptare e...

Skandali/ Ikën me paratë e tyre në Europian, boksierët shqiptarë mbeten në Londër

Virusi Covid-19 siç dihet tashmë ka shkaktuar një kaos të vërtetë në të gjithë botën. Të gjitha aktivitet sportive janë pezulluar dhe një prej këtyre eventeve ishte edhe Kampionati Europian i Boksit, ku duelet nisën në Londër, por që...

Ish- kampioni i Vllaznisë u infektua nga koronavirusi, Buliqi: Tani jam mirë, e kalova

Pak dite me pare u be publik lajmi se ish- kampioni i boksit, shkodrani Sokol Buliqi ishte prekur nga koronavirusi dhe madje ai pati edhe shqetesimin se askush nuk po merrej me te. Megjithate pas shume nderhyrjesh, ai ka...

U raportua si viktima e pestë e Covid-19, mjeku shpjegon situatën e trajnerit të...

Shqipëria ditën e sotme është zgjuar me dy lajme negative në luftën me koronavirusin. Një 43-vjeçar nga Kavaja humbi jetën e më pas u raportua për një 61-vjeçar, i cili do të ishte pacienti i pestë i mundur nga...

Viktima e 5-të nga koronavirusi në Shqipëri është trajneri i njohur i boksit

Situata me sa duket po përkeqësohet në Shqipëri, është shënuar viktima e 5 në këto minuta të fundit. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e shëndetësisë sipas të cilës një 61-vjeçar ka humbur jetën gjatë minutave të fundit. Po kush...

Karantinë jo, por kampioni i boksit e shfrytëzon ditën për t’u larë në Shirokë

Situata e krijuar ne vend por edhe ne shtetet e tjera, ka bere qe te gjitha institucionet shendetesore te bejne thirrje per kujdes dhe per kete arsye, kerkohet nga te gjithe qe te qendrojne sa me shume brenda. Karantina ne...

Rexhildo Zeneli fiton duelin me boksierin belg në ndeshjen e parë të Europianit

Rexhildo Zeneli nuk ka gabuar në ring, duke marrë një tjetër fitore për Shqipërinë. Ashtu si djali i xhaxhait i tij Krenari një ditë më parë, edhe Rexhildo Zeneli, ia ka dalë të fitojë ndeshjen e parë në Kampionatin Europian...

Ish- boksieri i Vllaznisë me simptomat e koronavirusit

Në një lidhje direkte në “360gradë” nga Artur Zheji në TV Ora, gazetari i Ora News, Elio Laze foli për rastin e një ish- boksieri që ka pasur kontakte me pacientin zero. Sipas Lazes, ai ka kontaktuar me numrin 127,...

Merret vendimi: Shtyhet Memoriali Ndërkombëtar i boksit ‘Shkodra 2020’

Ashtu si çdo vit tjetër, edhe sivjet në Shkodër është planifikuar të zhvillohet edicioni i rradhës i Memorialit Ndërkombëtar të boksit. I sivjetmi, "Shkodra 2020" do të jetë i 18-ti rradhazi që Sportklub Vllaznia në bashkëpunim me Bashkinë Shkodër...

EKSKLUZIVE/ Kristian Demaj për “Shkodra Sport”: Ky titull botëror, një arritje e madhe për...

Mbrëmë në Gjermani ka arritur të marrë një fitore me shumë vlerë ndaj boksierit gjerman Grguriç duke fituar kësisoj edhe titullin kampion bote në Universal Boxing Organization (UBO) dhe duke merituar gjerdanin e artë. Nuk ka qenë një fitore aspak...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Presidenti Matija: Në Champions nuk ka kundërshtar të lehtë, por Vllaznia...

Ka meritën e jashtëzakonshme jo vetëm të sukseseve të Vllaznisë, por edhe në rritjen e cilësisë së futbollit të femrave në Shqipëri. Treguesi më...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR