“Solidaritet” kampionësh, Demaj: Jepini atë që meriton Jetmir Kuçit, nesër do jeni krenar me...

Ndër 4 sportistët shqiptarë që morën pjesë në Europianin U22, vetëm shkodrania Elsidita Selaj arriti të futet në zonën e medaljeve. Mori të bronztën dhe për arsye shëndetësore nuk mundi të shkonte më tej, megjithatë edhe ky është një...

Mbyllet Europiani i Shqipërisë, në Rinas vjen vetëm medalja e Elsidita Selajt

Kombëtarja e Shqipërisë u kthye mbreme me një medalje bronxi nga Kampionati Europian i Boksit i zhvilluar në Vladikavkaz (Rusi). Boksierja shkodrane Elsidita Selaj nderoi vendin tonë me vendin e tretë në Europian duke marre edhe medaljen e bronzte....

Elsidita Selaj nderohet me medaljen e bronztë në Kampionatin Europian

Pavarësisht se nuk është lejuar nga mjekët të ngjitet në ring për të konkurruar në gjysmëfinale, boksierja shkodrane Elsidita Selaj sot është ngjitur në podium për të marrë medaljen e bronztë të peshës 75 kg në Kampionatin Europian U22...

Elsidita Selaj me probleme shëndetësore. E mbyll Europianin me medalje bronzi

Boksierja shkodrane Elsidita Selaj nuk do mundet të ngjitet në ring për gjysmëfinalen e Kampionatit Europian U22 që është duke u zhvilluar në Vladivkavkaz të Rusisë. Arsyeja ka të bëjë me anën shëndetësore të saj dhe për rrjedhojë mjekët ia...

Jetmir Kuçi: Elsidita Selaj është fantastike, Shqipëria ka një “thesar”

Një vit më parë në Iali fituan medaljen e argjendtë në Kampionatin Europian U18, ndërsa këtë herë në Europianin U22 kanë siguruar medaljen e bronztë deri më tani. E kemi fjalën për boksieren shkodrane Elsidita Selaj dhe trajnerin e...

Fantastike/ Boksierja shkodrane Elsidita Selaj siguron medaljen e bronztë në Kampionatin Europian

Boksierja shkodrane Elsidita Selaj vazhdon të shkëlqejë në arenën ndërkombëtare. Pas medaljes së argjendtë të fituar vitin e kaluar në Kampionatin Europian U18 që u zhvillua në Itali, ajo sot ka arritur të sigurojë medaljen e bronztë në Kampionatin...

Shkodrania Elsidita Selaj nesër në ringun e Rusisë për bronzin e Europianit

Prej tre ditësh ka nisur në Rusi Kampionati Europian për 22 vjeçarët, kampionat në të cilin po marrin pjesë edhe 4 boksierë të kombëtares shqiptare. Tre prej tyre në fakt i kanë zhvilluar ndeshjet e tyre dhe kanë humbur...

Ndalohet nga policia në kryeqytet kampioni shkodran i boksit

Ndalohet një pjesëtar i grupit kriminal ‘Bajri’. Bëhet fjalë për shtetasin Nelson Hysa, 35 vjeç, lindur dhe banues në Shkodër, i cili ishte shpallur në kërkim në shtator 2018 gjatë operacionit “OAZ”. Një lajm shokues ky për njeriun që...

Arjon Kajoshi dhe Krenar Zeneli shpallen fitues në në turne në Itali

Boksierët shqiptarë, Krenar Zeneli dhe Arjon Kajoshi kanë treguar muskujt në prag të eventeve të ardhshme. Dy sportistët arritën të fitonin një duel miqësor të zhvilluar ditën e sotme në shtetin fqinj, Itali. Në eventin e zhvilluar në qytetit e...

Tre boksierë shkodranë nesër drejt Kosovës për turneun “Pavarësia”

Turneu “Pavarësia” që zhvillohet çdo vit në Kosovë me rastin e shpalljes së Pavarësisë së këtij shteti, do të ketë të shtunën edicionin e 11-të të tij. Në të do të marrin pjesë boksierë nga Shqipëria, Mali I Zi,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR