KRYESORE

E kërkon gjysma e Europës, dëmtohet gardiani spanjoll

Një nga objektivat kryesore të merkatos në La Liga, është kthyer gardiani i portës së Atletiko Bilbaos, Kepa Arizabalaga. Ndeshjet e zhvilluara nga ana e tij në kampionat, janë në një nivel të lartë dhe talenti i tij ka...

Sa shumë miliarderë / “Forbes” publikon listën e 25 sportistëve më të paguar

Revista amerikane “Forbes” ka përpiluar një listë mjaft të veçantë duke mblrdhur fitimet e sportistëve për të bërë klasifikimin e atyre që kanë fituar më shumë gjatë karrierës së tyre. Ndonëse futbolli është sporti globalisht më i ndjekur, për...

Nesër në Kukës edicioni i tretë i kupës në nderim të gazetarit Mejdan Zhivani

Ditën e nesërme do të zhvillohet edicioni i tretë i kupës "Mejdan Zhivani". Një kupë që organizohet në nderim të gazetarit dhe kolegut tonë të ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme tre vite më parë. Në këtë aktivitet...

Thierry Henry kurorëzohet mbreti i Nigerisë

Thierry Henry gjithmonë ka qenë i adhuruar në Niger – por tani ai ka bërë një hapë të madh përpara. Legjenda e Arsenal është kurorëzuar mbreti “Igwe” i futbollit në një eveniment futbolli të dielën.Asistenti i trajnerit të Belgjikës...

Një tjetër futbollist i Vllaznisë i dëmtuar. Në dyshim ndaj Partizanit

Numri pesë i futbollistëve që munguan në ndeshjet e fundit të Vllaznisë pritet të jetë sërish i njëjtë edhe në takimin e rradhës, atë që do të luhet ditën e premte ndaj Partizanit në Tiranë. Nëse Marku mund të...

Messi ka goditur shtyllën 14 herë, Barcelona 26 herë

Lionel Messi ka goditur portën 14 herë këtë sezon. Ai nuk arriti të gjente rrjetën ndaj Deportivo-s të dielën por tronditi shtyllën tre herë brenda 90 minutave.Jordi Alba goditi shtyllën gjithashtu por për fat të mirë Paulinho e shtyu...

Superliga/ “Kjo ishte loja”, Starova rikthehet në stolin e Partizanit!

“Kjo ishte loja”. Ka qenë dikur një titull i tillë, me personazhe në kurth, që i shkon më së miri përshtat Sulejman Starovës. Dje, pas humbjes turpëruese për cilindo tifoz të Partizanit, 5-0 në Gjirokastër, por që duket se...

Gossip/ Mayte, ‘goli jashtë fushe’ i Alexis Sanchez (Foto)

Aktorja e njohur nga Kili, Mayte Rodrigues, vijon të jetë e lidhur me patriotin e saj, sulmuesin e famshëm Alexis Sanchez. Çifti janë njohur në fillim të vitit 2017, ndërsa prej disa muajsh kanë pranuar se mes tyre ka...

Ylli i Premier League arrestohet për armëmbajtje pa leje

Futbollisti i Crystal Palace është akuzuar nga policia për armëmbajtje pa leje pas një sherri në një klub natës pranë zonës Surrey.Mesfushori Jason Puncheon është arrestuar pas një sherri pranë MIshiko bar të Church Street në Reigate.31-vjeçari është arrestuar...

Legjenda e futbollit shqiptar, Ferit Ragami

Nga Vladimir Karaj

 


Të humbësh mundësinë për të marrë pjesë në botëror, për një futbollist është si t'i biesh me shkelm jetës. Ta dish që këtë mundësi ta kanë shitur, është sa e dhimbshme dhe absurde. Por për Ferit Ragamin, që të dyja kanë ndodhur në vitin 1985. Një nga yjet e kombëtares së viteve '78 - '90, tregon në një intervistë për gazeten, dyshimet e tij se dikush nga byroja politike me urdhrat që dha krijoi edhe mundësinë që Shqipëria të humbte dy nga ndeshjet ku vendosej fati i botërorit. Për futbollistin e mirënjohur të Vllaznisë e Partizanit ky është pengu i jetë, diçka që nuk do t'i hiqet kurrë nga mendja. Në intervistë ai tregon se përse dyshon që ndeshja, për një arsye apo një tjetër, u shit.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia- femra tjetër fitore në kampionat. Fiton 6-0 ndaj Dajtit

Tjetër fitore në kampionat për ekipin kampion në fuqi të futbollit të femrave, atë të Vllaznisë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR