KRYESORE

Ndëshkime pafund nga Disiplina. E pësojnë Tirana, Teuta, Kukësi, Flamurtari, Tomori…

Komisioni i Disiplinës ka zbardhur vendimet për javën që lamë pas në Kategorinë Superiore si dhe në kategoritë inferiore. Ajo që pritej me interes ishte dënimi që do të jepej për klubin e Tiranës për shkak të sjelljes së...

Klubi italian thyen rekord, luan 10 ndeshje zyrtare në një muaj

Nëse në Kategorinë Superiore dhe jo vetëm ankohen për kalendar të ngjeshur sepse skuadrat luajnë nga 5 ose 6 ndeshje në muaj, skuadra e Viterbeses në kampionatin italian është për librin ‘Guinness’. Ekipi që militon në Serinë C italiane...

Apolonia – Vllaznia, të premten në “Elbasan Arena” luhet finalja e madhe

Apolonia dhe Vllaznia do të diskutojnë mes tyre Kupën e Shqipërisë për femra, trofeun e dytë për nga rëndësia në futbollin shqiptar të femrave. Ndeshja finale do të zhvillohet ditën e premte, në orën 13:00, në stadiumin “Elbasan Arena” dhe...

Vllaznia- Kamza Basket, sfida për të mos u humbur e së premtes

Pavarësisht blerjeve të brëra, situata tek ekipi i basketbollit të meshkujve të Vllaznisë vazhdon të jetë shumë e rënduar. Kur kanë mbetur edhe tetë javë deri në fund të kampionatit, kuqeblutë janë sërish në vendin e fundit të renditjes...

FSHF merr vendim: Mbyll “Loro Boriçin” deri në fund të marsit. Vllaznia sërish në...

Vllaznia nuk do të luajë në stadiumin "Loro Boriçi" deri pas ndeshjes Shqipëri- Turqi që do të zhvillohet më 22 mars. Ky është vendimi që mesa duket ka marrë Federata Shqiptare e Futbollit, institucioni që vazhdon ta administrojë sërish...

Piloti shqiptarë edhe zyrtarisht në Formula 3, gjendet në të njejtën skuadër me Kimi...

Shkupjani Lirim Zendeli ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, teksa po i afrohet ëndërrës së tij për garim në Formula 1. Talenti shqiptar sot edhe zyrtarisht është prezantuar me ekipin e Sauber Motorosport, në kampionatin...

Sirena kineze për Hysajn, ja pistat e merkatos në verë

Elseid Hysaj ka disa interesime edhe nga Kina. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare është përfolur shumë për merkaton gjatë kësaj periudhe, sidomos me largimin e Sarrit, me të cilin ishte titullar i padiskutueshëm. Afrimi i Ançelotit te Napoli ka bërë...

Debutimi i Armando Vajushit shtyhet sërish, problemet me gjurin e mbajnë larg fushës

Armando Vajushi me shumë gjasa nuk do të luajë as në Gjirokastër, madje edhe mund të mos jetë në 18-she. Sulmuesi shkodran ende nuk e ka bërë debutimin me skuadrën durrsake, ndërsa rikthimi i tij në Superiore, pas...

Histori/ Kur Sabah Bizi drejtonte “Shpresën” e Vllaznisë 36 vjet më parë (EMRAT)

Vitet e fundit në Shqipëri janë krijua ekipet "B" të klubeve të futbollit, duke nisur nga Vllaznia, Tirana, Partizani, Kukësi etj. Ato marrin pjesë në kategoritë inferiore dhe krahasohen me ekipet "Shpresa" të viteve '70- '80 të cilët kanë...

Muzeu sportiv/ Në Shkodër nis puna për mbledhjen e materialeve

Premtimi i bërë prej kohësh për ngritjen e një muzeu sportiv nuk u realizua dot në 100 vjetorin e Vllaznisë, megjithatë puna ka nisur dhe shumë shpejt Shkodra do ta ketë një të tillë. Sipas kryebashkiakes Ademi, muzeu do...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Grumbullohet ekipet kombëtare të femrave, 9 futbolliste janë nga “Juban Danja”

Javen e ardhshme ekipet kombetare te futbollit te femrave do te nisin grumbullimet e tyre ne seleksionimin e rradhes. Trajneret Vioresin Sinani, Marenglen Kule...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR