KRYESORE

Disiplina paralajmëron ‘Juban Danjen’

Komisioni i Disiplinës ka marrë vendimet e rradhës për të gjitha ndeshejt e luajtura në fundjavë. Lojtari i Laçit, Deliu është dënuar me dy ndeshje pezullim për shkak të protestave ndaj arbitrave. Vijon… Postimi: 1. Lojtari i KF Laçi, Ardit...

E quan Vllazninë në një nivel tjetër, Mirel Josa: Ja çfarë iu jep siguri

Për Mirel Josën, Vllaznia është në një nivel tjetër. Dhe kur e thotë këtë një trajner që ka marrë 5 tituj kampion (një me Tiranën në 2003-2004 dhe katër me Skënderbeun në sezonet 2012–2013, 2013–2014, 2014–2015, 2015–2016), duhet marrë...

Fatmir Berdica: Uroj që fanella e re t’i sjellë fat Vllaznisë

Vllaznia e sivjetme është tjetërsuar jo vetëm nga rezultatet por edhe nga mënyra si punohet dhe kjo falë afrimit të drejtuesve dhe sponsorëve të rinj. Njëri nga këto të fundit është edhe kompania Intersig, logoja e së cilës tashmë...

Fitoi titullin me Vllazninë, Astrit Hafizi: Qetësi shpirtërore, janë të bashkuar

Lidhja e tij me Vllazninë dihet, ndaj nuk ka si të mos jetë i lumtur për këtë rizgjim. Flasim për Astrit Hafizin, trajnerin që u dha titullin numër 7 shkodranëve në sezonin 1991-1992. "Vllaznia po bën diçka që kishte kohë...

Fitoi titullin me Vllazninë, Astrit Hafizi: Qetësi shpirtërore, janë të bashkuar

Lidhja e tij me Vllazninë dihet, ndaj nuk ka si të mos jetë i lumtur për këtë rizgjim. Flasim për Astrit Hafizin, trajnerin që u dha titullin numër 7 shkodranëve në sezonin 1991-1992. "Vllaznia po bën diçka që kishte kohë...

Manushi ka një preferencë për fanellën e Vllaznisë: Pëlqeja Roland Luçin

Njihet si tifoz i Dinamos, por kohet e fundit duket se ka filluar "t'i pelqeje" Vllaznia. E kemi fjalen per moderatorin e "Procesi Sportiv' Edi Manushi. Dhe per ta bere edhe me shume tifoze me kuqeblute, sponsori Xhaferi ka menduar...

Dovedan: Mendoj se mund ta ndalojmë Vllazninë

Te Bylisi janë duke u përgatitur për ndeshjen e nesërme që është ndaj Vllaznisë kryesuese. Megjithatë, në shtëpinë e tyre, ballshiotët shpresojnë te një rezultat pozitiv teksa trajneri Veljko Dovedan për RTSH Sport, u shpreh se mund t’i ndalin...

Zef Gjoni: Nuk do të jem më pjesë e Vllaznisë /VIDEO

Boksierët e Vllaznisë dhe të kombëtares shqiptare prej disa ditësh kanë nisur përgatitjet për aktivitetet që I presin. Janë disa të tilla në arenën ndërkombëtare në të cilat ata do të marrin pjesë në muajt e ardhshëm, por ndërkohë...

Sulejman Mema: E pashë me Teutën, Vllaznia kishte diferencë të frikshme

Sulejman Mema është bindur se shkodranët e kanë shtruar rrugën drejt titullit në ndeshjen kundër Teutës. Trajneri që i ka dhënë dy kampionate Tiranës (në sezonet 1995-1996 dhe 1998-1999), e komenton kështu garën e këtij kampionati: “Deri tani unë shoh...

Supriza e bukur e Onesës 6 vjeçare për ekipin e Vllaznisë

Pjestaret e ekipit te Vllaznise jane befasuar paraditen e sotme teksa ne dhomat e zhveshjes se tyre perpara nisjes se seances stervitore, u ka mberritur nje vajze e vogel 6 vjeçare. Behet fjale per Onesen, vajzen e gazetareve Senad Nikshiqi...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Disiplina paralajmëron ‘Juban Danjen’

Komisioni i Disiplinës ka marrë vendimet e rradhës për të gjitha ndeshejt e luajtura në fundjavë. Lojtari i Laçit, Deliu është dënuar me dy...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR