KRYESORE

Rastet e humbura të Atsinës e Çinarit, trajneri Gjoka i merr me qetësi

Ndeshja e djeshme ndaj Lushnjës ka nxjerr në pah sërish një nga problemet kryesore të Vllaznisë: vështirësinë për gjetjen e golit. Vërtetë skuadra ka prodhuar raste por sulmuesi Atsina dhe mesfushori- sulmues Çinari kanë humbur të paktën secili nga...

Më 28 Nëntor edicioni i gjashtë i “Maratonës së Pavarësisë”

Pas pak ditësh, pikërisht me rastin e 92 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, do të zhvillohet edicioni i rradhës i "Maratonës" që mban emrin e këtij evenimenti historik. Ky do të jetë viti i gjashtë që zhvillohet një maratonë e...

Pjeshka- Krymi shanse të pakta edhe për Luftëtarin. Frikë për Hasanin e Gocajn

Në takimin e sotëm ndaj Lushnjës, në formacionin e Vllaznisë kanë munguar dy prej lojtarëve titullarë të saj. Bëhet fjalë për mbrojtësin Denis Pjeshka dhe mesfushorin Ardit Krymi. I pari u dëmtua në minutat e fundit të ndeshjes së kaluar...

Kombëtarja e femrave grumbullim në Shkodër. Gati për ndeshjen me Poloninë

Të premten në orën 17.00 në stadiumin “Loro Boriçi” do të zhvillohet një tjetër ndeshje e rëndësishme e ekipeve tona kombëtare. Këtë herë bëhet fjalë për kombëtaren e femrave e cila do të ndeshet me atë të Polonisë. Ndeshja...

Sulejman Dashja, kampioni që rikthehet si fitues në ring

Një nga boksierët më të mirë të Vllaznisë dhe boksit shqiptar të viteve '2000, pikërisht Sulejman Dashja është rikthyer sonte sërish në ring. Pas disa vitesh shkëputje megjithatë rikthehet aty ku e la, si fitues. Ka ndodhur kështu në finalet...

Lika: Nëse do të kishim 3-4 mijë tifozë në stadium, do të ishte shumë...

Jo vetëm se shënoi golin e parë të ndeshjes, por edhe për iniciativat e shumta që ka marrë në këtë 90-minutësh, kapiteni Gilman Lika ishte një nga më të mirët për Vllazninë. Pas fitores ai theksoi se skuadra po e...

Vllaznia pas titullit kampion fiton edhe Kupën e Shqipërisë

Sukseset për ekipin e boksit të Vllaznisë nuk kanë të sosur. Pas titullit kampion të fituar dy muaj më parë, pasditen e sotme ky ekip ka fituar edhe trofeun e Kupës së Shqipërisë. Ka ndodhur kështu pas ndeshjeve finale të...

Dedja: Ekipin e pengon mentaliteti, duhet t’ua mbys “lepurin në bark”

Mjaft i trishtuar është parë pas ndeshjes trajneri Hysen Dedja, i cili po vuan mungesat, por edhe faktin që Lushnja është një ekip me ndroje, që jashtë fushe nuk arrin të tregojë vlerat e saj reale. Pas ndeshjes ai...

Ernest Gjoka: Fitore e rëndësishme, me Luftëtarin largojmë krizën

Vllaznia ka arritur të fitojë ndeshjen delikate kundër Lushnjës, duke marrë pikë jetike ndaj vendit të fundit. Trajneri Ernest Gjoka për “Supersport” u shpreh shumë i lumtur për rezultatin e arritur në këtë takim, megjithëse shqetësohet nga shpërdorimi i...

Nga Lushnja tek Lushnja, Vllaznia rigjen fitoren pas 10 ndeshjesh

Vllaznia rikthehet tek fitorja në kampionat pas 10 javësh dhe "viktima" e saj është sërish e njëjta skuadër, Lushnja. Pasditen e së mërkurës këto dy skuadra kanë luajtur ndeshjen e prapambetur të javës së 10-të dhe shkodranët kanë fituar...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Tre fitore në tre ndeshje, Shqipëri U-16 e femrave mund edhe...

hqipëria U16 për femra e mbylli me fitore aktivitetin e UEFA-s të zhvilluar në “Arenën Air Albania”. Vajzat e trajnerit Agustin Kola arritën edhe...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR