KRYESORE

ZYRTARE/ Rubin Hebaj prezantohet te Shkëndija e Ernest Gjokës

Rubin Hebaj ka nisur një aventurë të re në karrierën e tij. Sulmuesi shkodran është bashkuar zyrtarisht me skuadrën e Shkëndijës në kampionatin e Maqedonisë së Veriut duke firmosur kontratë për 2.5 vite. Hebaj është përforcimi i parë i tetovarëve...

Rubin Hebaj kryen testet mjekësore me skuadrën e re, gati firma në kontratë

Ndodhi ajo që pritej. Rubin Hebaj ka arritur zyrtarisht marrëveshjen me Shkëndijën e Tetovës. Sulmuesi shkodran mbërriti sot në Tetovë, teksa kreu ekzaminimet mjekësore.. Në orët në vijim pritet të vijë dhe prezantimi zyrtar, ku më pas 22-vjeçari do të...

Jupi: Kush fiton derbin, bëhet anti-Vllaznia

Ditën e enjtje në orën 18:00, në Elbasan Arena do të luhet derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës. Për këtë sfidë shumë të rëndësishme në Superiore, ka komentuar edhe Redi Jupi. Në studion e Proçesit Sportiv, ish-futbollisti është...

Faruk Sejdini ka një këshillë për Vllazninë: Kujdes, mjaftojnë 3 humbje…

Faruk Sejdini ka folur per ecurine e deritanishme ne kampionat, madje nuk ngurron që t’i japë edhe një këshillë Vllaznisë. “Vllaznia po tregon një konsolidim në kuptimin e lojës, por ka edhe avantazhin e pikëve, ndaj matematikisht dhe teorikisht është...

Paradoks te Vllaznia, kryesojnë Superligën por vlejnë më pak se sezoni i shkuar

Vllaznia kryeson Superligën shqiptare të futbollit me 32 pikë në 14 javë të zhvilluara. Interesant është fakti se shkodranët vlerësohen më pak në totalin si ekip, sesa një sezon më parë në të cilin kishin shumë “halle”. Nëse i referohemi...

Neptun Bajko: Vllaznia ka disiplinë dhe liri veprimi, ja ekipet që do të rivalizojnë...

Neptun Bajko mendon se gara do të jetë e fortë, por sërish Vllazninë e sheh më të favorizuar. Ish-trajneri kampion i Partizanit në sezonin 1986-1987 vlerëson disiplinën dhe lirinë e veprimit te loja e kuqebluve. “Vllaznia po pasqyron një nivel...

Muça di të ‘nuhasë’: Vllaznia një hap më përpara, nuk tronditen edhe kur humbin

Shkëlqim Muça di gjithashtu të “nuhasë” kur një ekip është një hap para të tjerëve, derisa si trajner i është dashur të përvetësojë 4 tituj (3 me Tiranën në sezonet 1994-1995, 1999- 2000, 2006-2007 dhe atë me Dinamon në...

Krahasimin që e hamendësonin të gjithë, Zmijani i jep zë: Vllaznia si Leiçesteri, të...

Vllaznia duket se është në një ligë më vete, pasi po tregon një formë fantastike. Shkodranët fitojnë gati çdo ndeshje, por gjithashtu zhvillojnë një lojë të ngjashme me skuadrat elitare evropiane. Teksa vitin e kaluar veriorët ishin duke luftuar për...

Gurishta: Nuk duhet parë klasifikimi i Bylisit, por Vllaznia shkon për tre pikë

Erdenis Gurishta, kapiteni i Vllaznisë ka folur në prag të ndeshjes kundër Bylis. Vllaznia udhëton për në Ballsh, aty ku nesër në 13:45 ka një ndeshje delikate me vendasit. Gurishta rikthehet nga pezullimi, duke qenë gati për trajnerin Brdaric. Kapiteni...

Nga Gjino te Sise e Dunga, Matko Djarmati zbulon prapaskenat e merkatos së Vllaznisë:...

Drejtori sportiv i Vllaznisë, Matko Djarmati, doli në një konferencën për shtyp në prag të sfidës që Vllaznia do të luajë nesër në transfertë ndaj Bylisit, ku veç të tjerash u ndal te çështjet e merkatos, duke u shprehur: SITUATA-...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Disiplina paralajmëron ‘Juban Danjen’

Komisioni i Disiplinës ka marrë vendimet e rradhës për të gjitha ndeshejt e luajtura në fundjavë. Lojtari i Laçit, Deliu është dënuar me dy...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR