KRYESORE

Tek Kamza mbërrin një futbollist nga “Vllaznia B”

Ekipi i Kamzës nisi stërvitjen në Shqipëri për rifillimin e kampionatit. Trajneri Ramadan Ndreu deklaronte gjatë fazës përgatitore në Antalia, se nuk e kishte të mbyllur merkaton, ndërsa sot u afrua një tjetër futbollist me grupin. Në stërvitje me...

“Vllaznia B” me një tjetër përforcim të rëndësishëm. Vjen edhe Ergi Borshi

Lajmet e mira për ekipin e dytë të klubit Vllaznia, atë "B", kanë vijuar sërish sot. Përveç mbrojtësit Erbet Hotaj që ka dalë në stërvitje ditën e sotme dhe që e kishim paralajmëruar që dje, një tjetër surprizë ka...

Vllaznia firmos me kapitenin e ekipit U-19

Nga Vllaznia vërtetë dje është larguar një nga elementët më të spikatur të Akademisë, mbrojtësi Senad Hysenaj por sot ndërkohë, drejtuesit e klubit kanë firmosur kontratë me një tjetër futbollist të ekipit U-19. Pikërisht me kapitenin e tij Arsaed...

Lëvizja surprizë, Mario Balotelli pranë transferimit te Juventusi

Nga Britania e Madhe vjen lajmi surprizë i merkatos (e përditshmja The Sun). Sulmuesi Mario Balotelli do të luajë me Juventusin sezonin e ardhshëm sportiv 2018-2019. Bardhezinjtë janë gati të formulojnë një ofertë te skuadra e Nisës për të...

Mbrojtësi shkodran shumë pranë kalimit tek Prishtina

Sot është pajisur me leje-kalimin nga ekipi i Teutës Arsen Sykaj, i cili shpalli dje “divorcin” me “Djemtë e Detit”. Shkodrani 27-vjeçar pas dy sezonesh në Durrës, i dha fund kontratës së tij, pasi mund të lëvizë drejt kampionatit...

Skandali me dopingun, Shqipërisë i hiqet e drejta për Europianin e Peshëngritjes

Më 23 mars në Shqipëri ishte programuar të zhvillohej Kampionati Europian i Peshëngritjes, por skandali i fundit i dopingut me këtë sport ka prishur gjithçka. Ky aktivitet shumë i rëndësishëm i është hequr Shqipërisë dhe kuptohet qartë pse. Pak...

Një shkodran ikën e një shkodran vjen, Teuta zyrtarizon Arsid Krujën

Një shkodran ikën dhe një shkodran vjen. Teuta ka zyrtarizuar dje largimin e Arsen Sykajt, kurse para pak minutash afrimin e mesfushorit Arsit Kruja, i cili kishte shkëputur më parë marrëdhëniet me Vllazninë. Trajneri Stavri Nica përforcon kështu repartin...

Ronaldo: Kur isha futbollist, e fshehja birrën në kanaçe “guarane”

Sulmuesi i Real Madridit nga viti 2002 deri më 2006, Ronaldo Nazario, dha një intervistë për “Folha de Sao Paulo”, ku foli për truket e tij të vjetra për të fshehur birrën si një futbollist, shfaqjen e tij të...

Statistikat, Hysaj dhe Strakosha në 10-shen më të mirë të Europës

Në këtë moment, Mançester Siti i Pep Guardiolës është skuadra që po dominon futbollin europian. Jo vetëm që po kryeson bindshëm kampionatin anglez, por po regjistrone dhe statistika të frikshme, që e mbajnë në majë të futbollit euopian në...

Qerimaj reagon për çështjen e dopingut: Duhen marrë masa më të ashpëra!

Zhurma e krijuar ditët e fundit në komunitetin e peshëngritjes shqiptare, shoqëruar me daljen pozitive të Romela Begajt në testi antidoping, dorëheqjen e presidentit Gjoza e po ashtu edhe reagimin e një pjese të komunitetit të peshëngritjes, ka marrë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

E FUNDIT/ Kampionati i femrave starton javën e ardhshme me ‘derbin’...

Kampionati i 13-te kombetar i futbollit te femrave do te startoje javen e ardhshme dhe interesant eshte fakti se qe ne javen e pare...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR