KRYESORE

4 gola edhe në pjesën e parë të 19 vjeçarëve, Vllaznia pranë fitores

Vllaznia U-19, po shfaqet e fortë edhe në ndeshjet e kampionatit pas suksesit te arritur tre dite me pare ne ffinalen e kupes. Sapo ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes që po luhet aktualisht në kryeqytet ndaj Tiranës....

Supergol i sulmueses së Vllaznisë. Shënon tjetër gol të bukur dhe krahason veten me…...

Golat e saj nga goditjet e dënimit tashmë janë një ritual i zakonshëm. Nuk ka ndeshje thuajse që ajo nuk arrin ta dërgojë topin në rrjetë pas gjuajtjeve jashtë zonës. Bëhet fjalë për sulmuesen e Vllaznisë dhe njëkohësisht edhe të...

“Vrasësi serial” Messi vendos dy rekorde, Barça fundos Girona-n

Barcelona ka fituar 6-1 ndeshjen e javës së 25-të të La Liga-s kundër Girona-s. Për herë të parë trajneri Ernesto Valverde ka hedhur në fushë katërshen e ëndrrave Dembele, Coutinho, Suarez, Messi dhe rezultati ka qenë pozitiv. Edhe pse...

Vllaznia U-17 “turpërohet” keq në Tiranë. Mundet thellësisht nga rivali i saj kryesor

Vjen humbja e dytë për Vllaznia U-17 në kampionat. Këtë herë nga rivalja kryesore e saj- Tirana dhe ajo çfarë është më e keqja, me një rezultat shumë të thellë, 2-8. Diçka e pabesueshme kur ke parasysh se kuqeblutë...

“Vllaznia B” sot me mungesa ndaj Erzenit por synon fitoren

Në orën 14.00 në fushën sportive "Reshit Rusi" do të zhvillohet ndeshja e vlefshme për kategorinë e parë në mes Vllaznisë B dhe Erzenit të Shijakut. Ky i fundit është ndër ekipet më të mira të kësaj kategorie dhe...

Suprizon Bale refuzon transferimin në Premier, dëshiron të luajë te Bayern

Gareth Bale ka nisur një “luftë të ftohtë” me drejtuesit e Real Madrid, që kërkojnë ta përdorin si kartë për të sjellë në “Santiago Bernabeu” një emër të njohur sezonin e ardhshëm. Por sulmuesi nga Uellsi ka hedhur poshtë...

E pabesueshme/5 gola në 40 minuta. Vllaznia U-17 e mbyll me humbje pjesën e...

Po luhet në Tiranë ndeshja e javës së 14-të të kampionatit kombëtar të 17 vjeçarëve, ai në mes Tiranës vendase dhe Vllaznisë. Kjo e fundit siç dihet kryeson kampionatin por ajo që të bën përshtypje është se shkodranët janë...

Zef Gjoni: Shqipërisë s’i mungojnë talentet, e papranueshme që boksieri më i mirë paguhet...

Shqipëria po vuan fort periudhën e tranzicionit edhe në sport. Talente të shumtë kanë shkuar dëm pa pasur mundësi të bëjnë diçka pozitive për shkak të mungesës së kushteve infrastrukturore apo dhe mbështetjes financiare. Dëshmuar më së miri me mungesën e...

VIDEO: Gafa e vitit vjen nga Gjermania, a e shiti ndeshjen portieri?

Një episod shumë i rrallë ka ndodhur pasditen e sotme në Bundesliga II në Gjermani, ku portieri për një moment harron detyrën e tij dhe si rrjedhojë skuadra pëson gol. Në takimin mes Duisburg dhe Ingolstadt, portieri i vendasve...

Milan zgjedh zëvendësuesin e Donnarumma, vjen Pepe Reina nga Napoli

Duket se aventura e portierit Gigi Donnarumma te skuadra e Milanit është drejt fundit, një “martesë” e sforcuar dhe e destinuar të mbarojë në fund të këtij sezoni. E përditshmja italiane “Gazzetta Dello Sport” ka bërë me dije sot...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Matilda Tanushi: Ndaj Uellsit vlen vetëm fitorja

Shqipëria U-19 për femra ka mbyllur ditën e sotme përgatitjet për ndeshjen e tretë dhe të fundit ndaj Uellsit, e vlefshme për kualifikueset e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR