Vllaznia humbi javen e kaluar ndaj Tiranes ne shifrat 1-2 dhe kjo solli shume zemerim ne Shkoder. Madje, disfata ne fjale çoi ne largimin e trajnerit Brdariç.

Megjithate, ndeshja e luajtur ne stadiumin “Loro Boriçi” duhet thene se nuk ka qene e dominuar ne te gjithe aspektet nga bardheblute. Nga statistikat e nxjerra per kete takim, ka edhe detaje qe favorizojne shkodranet.

Një nga ndeshjet të cilat fitoi vëmendjen maksimale ishte Klasikja e Shqipërisë mes Vllaznisë dhe Tiranës në të cilën bardheblutë fituan me rezultatin 1-2. Sa i takon statistikave të 90-minutëshit të Loro Boriçit, shkodranët ishin më mirë në zotërimin e topit, po ashtu edhe në duelet e fituara.

Ndërkaq, bardheblutë patën një përqindje më të mirë në goditjet drejt portës pasi në tre raste që gjetën kuadratin e Zogovic, ia dolën të shënonin dy herë.