KRYESORE

Tjetër humbje për volejbollistët e Vllaznisë. I mund edhe Erzeni

Ecuria e keqe e ekipit të volejbollit të meshkujve të Vllaznisë ka vijuar edhe me ndeshjen e dytë të këtij viti. Pasditen e sotme ai ka luajtur në transfertë ndaj Erzenit të Shijakut me të cilin ka humbur me...

Futbollistet e Vllaznisë sot një surprizë të veçantë për trajnerin e tyre

Vllaznia e futbollit të femrave sot ka luajtur ndeshjen e rradhës, atë të Kupës së Shqipërisë përballë Kinostudios. Një takim i rëndësishëm sepse bëhej fjalë për gjysmëfinalen e këtij kompeticioni dhe padyshim që shkodranet do të tentonin kalimin në...

Klopp: Salah ka të majtën më të mirë në botë? Mos harroni Messi-n

Trajneri i Liverpool Jurgen Klopp nuk është surprizuar nga pretendimet se Mohamed Salah ka këmbën e majtë më të mirë në botë, por ai shton se nuk duhet të harrohet Lionel Messi. Salah po kalon një sezon të par të...

Superliga/ Skënderbeu fiton me autogolin e të kuqëve, Teuta ndal Flamurtarin

Mbrëmja e të shtunës ka servirur dy përballje të rëndësishme të Kategorisë Superiore, përkatësisht supersfidën Skënderbeu-Partizani dhe duelin e bregdetit mes Teutës dhe Flamurtarit, të vlefshme për javën e 21-të të kampionatit. Korçarët kanë triumfuar në duelin më të...

BEFASI: Hazard gati të nënshkruaj me këtë klub

Chelsea do të shikojë për të marrë një marrëveshje të re për Eden Hazard duke i ofruar atij £ 288,000-në javë, raporton Don Balon. Blues janë të etur për të marrë terma të freskëta në vend me sulmuesin Belg dhe...

Cungu: Është mirë që Vllaznia tani t’i falet dikujt

Gjatë ditës së djeshme, kryebashkiakja e Shkodrës dhe njëkohësisht presidentja e Vllaznisë, Voltana Ademi foli për sulmin ndaj trajnerit të Vllaznisë, Ernest Gjoka. Ademi dënoi sulmin ndaj Gjokës dhe kërkoi më shumë mbështetje ndaj ekipit shkodran. Por, e pyetur...

Luftëtari-Vllaznia, gjirokastritët synojnë Europën, shkodranët fitore për Gjokën

Nuk do të jetë aspak e lehtë për Vllazninë që të luajë një ndeshje futbolli pa u mbushur 3 ditë nga një agresion barbar në kufijtë e të pabesueshmes ndaj trajnerit Ernest Gjoka, por futbolli duhet të flasë, me...

Vllaznia niset drejt Gjirokastrës me një mision të rëndësishëm

Vllaznia ka udhëtuar mesditën e sotme drejt Gjirokastrës, në qytetin ku do të luajë pasditen e së dielës ndaj Luftëtarit vendas ndeshjen e rradhës për kampionat. Ekipi ka zhvilluar seancën e fundit në "Reshit Rusi" dhe tashmë ka mbetur...

Kategoria e parë/ Ndalet më në fund Kastrioti i Samuel Nikajt. Humbet në Krujë...

U luajtën sot 3 ndeshje nga java e 17 e Kategorisë së Parë, të Grupit A, ku Kastrioti kryesues ka humbur në shtëpi me rezultatin 0-1 përballë Besës, që ndodhet në vendin e fundit. Ne kete menyre skuadra e...

Vllaznia në volejboll për femra humbet 0-3 ndaj Partizanit në “Qazim Dervishi”

Ekipi i Vllaznisë në volejboll për femra ka humbur një tjetër ndeshje në kampionat. Pasditen e sotme ai është ndeshur me Partizanin në takimin e luajtur në pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Vajzat shkodrane nuk kanë mundur dot të...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Matilda Tanushi: Ndaj Uellsit vlen vetëm fitorja

Shqipëria U-19 për femra ka mbyllur ditën e sotme përgatitjet për ndeshjen e tretë dhe të fundit ndaj Uellsit, e vlefshme për kualifikueset e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR