KRYESORE

Vllaznia zbardh formacionin për nesër. Ja kush do luajë ndaj Veleçikut

Nesër në orën 13,30 në fushën sportive "Reshit Rusi" do të luhet ndeshja e fundit e këtij viti, ajo në mes Veleçikut pritës dhe Vllaznisë. Kuptohet që kjo është një ndeshje shumë e rëndësishme për të dy ekipet sepse...

RISIA/ Sportklub Vllaznia nis punën për përzgjedhjen e “Më të Mirëve të Shekullit”

Viti 2019 siç dihet përkon me 100 vjetorin e krijimit të klubit më të vjetër në Shqipëri, atij "Vllaznia". Në kuadrin e aktiviteteve që pritet të zhvillohen për këtë përvjetor të rëndësishëm, pritet të jetë edhe një shumë interesant:...

Edon Hasani shpallet lojtari i ndeshjes, shkodrani: I lumtur që po shërbej dhe po...

Pas fitores së madhe që Tirana, ka bërë kundër Flamurtarit (1-0), Edon Hasani ka folur për mikrofonin e “Supersport”. Ai është shpallur dhe lojtari i ndeshjes. Hasani ka thënë: “Në fakt duke luajtur pas sulmuesit, kam pasur shumë raste të...

VIDEO/ Stërvitja e Lacios me këngë, dominon gjuha… shqipe

Duket se shqipja është bërë një nga gjuhet kryesore te ekipi i Lacios. Në një video ku futbollistët po bëjnë ushtrime në palestër duket fare qartë se muzika që është në sfond është në gjuhen shqipe, madje një nga...

Edon Hasani “shpëton” Tiranën me supergolin e tij

Tirana ka mposhtur Flamurtarin me rezultatin 1-0 në sfidën e vlefshme për javën e 18-të të Kategorisë Superiore. Supergoli i Edon Hasanit në minutën e 88-të i dha fitoren skuadrës së Memës, në një ndeshje dramatike që i pati te...

Rikthimi i mundshëm i Murinjos, Ramos: Kemi 5 vite që flasim për të, nuk...

Serxhio Ramos ka folur në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Al Ain, e vlefshme për finalen e botërorit për klube. Kapiteni i Realit pret të fitojë trofeun e tij numër 20 në karrierë dhe është shumë entuziast...

Legjenda e klubit: Lojtarët e Junajtid janë vrasës, Murinjo nuk ka faj

Një nga figurat më të njohura në futbollin anglez, Roi Kin ka kritikuar ashpër lojtarët e ish-skuadrës së tij, Mançester Junajtid, duke i quajtur vrasës dhe duke kërkuar dënim për ta. Duke folur për BBC Radio 5, Kin tha: “Unë...

S`ka merkato në janar, Ancelotti: Nëse më pëlqen Pavard, s`do kisha respekt për Hysajn!

Na ndajnë vetëm dhjetë ditë nga fundi i vitit, por njëkohësisht dhe hapja zyrtare e merkatos së dimrit. Në Itali prodhohet vazhdimisht lajm, sidomos kur vjen fjala për ekipe elitare të Serisë A. Mes tyre është padyshim dhe Napoli,...

Duke u puthur para pasqyrës, bashkëshortja e Lorik Canës poston foton e rrallë

sh-kapiteni i kombëtares sonë, Lorik Cana është i rezervuar për jetën e tij familjare. Ai është martuar me italianen Monika, çifti së bashku ka edhe një djalë. Megjithatë në postimin e fundit të bashkëshortes së Canës, duket se është “thyer”...

Legjenda gjermane nuk di të plaket, rinovimi e mban ‘përjetë’ te Bajerni

Karl-Hainc Rumenige ka zgjatur kontratën e tij si drejtori i Bajern Mynihut edhe me dy vite të tjera. Ish ylli i Gjermanisë, marrëveshja e të cilit skadonte në dhjetor të 2019-ës, ka rinovuar deri në dhjetor të vitit 2021. Menjëherë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Federata vjen me një tjetër risi. Kompeticioni i ri për femrat...

Futbolli i femrave nuk do ta nisë vitin me ndeshjet e Kupës së Shqipërisë si çdo vit tjetër, pasi Federata ka menduar për një...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR