Alsid Tafili: Mbajta fjalën, Besa nuk ndërrohet. Në Kavajë jam ndier i respektuar

Pasi hapën merkaton me Nertil Hoxhajn, te Besa nisin edhe rinovimet. Sikurse kishte premtuar rreth 2 muaj më parë, Alsid Tafili rinovoi. Shkodrani është i pari futbollist që ka pranuar të vijojë bashkëpunimin me kavajasit. Dje ka firmosur një...

Mesfushori shkodran rinovon edhe për një sezon tjetër me Besën

Pas nje sezoni te pare te mire me Besen, mesfushori shkodran Alsid Tafili ka vendosur te rinovoje kontraten me kete ekip edhe per sezonin e ri. Ai eshte bindur nga projekti i drejtuesve dhe shpreson qe kete here kavajasit...

Tre donatorë për rikthimin e madh në elitë, klubi i Kategorisë së Parë me...

Në Berat kanë plane të mëdha. U bë më shumë se një muaj që nuk kanë trajner dhe as lojtarë (pasi që të gjithëve u kanë skaduar kontratat që kishin nga vjet). U premtua se do të ndërtohej një...

Besa e Kavajës firmos me mbrojtësin e Vllaznisë

Zgjohet më në fund Besa. Pas një heshtjeje të stërgjatë, nis merkatoja. Ashtu sikundër pati premtuar presidenti, ngjau. Blerjet do të bëheshin në Kategorinë Superiore dhe i pari që ka bindur është një ish-lojtar i Vllaznisë. Gazeta “Panorama Sport” mëson...

Pukjanët ofertë Mirel Josës. Tërbuni synon ngjitjen në kategorinë e parë

Tërbuni ëndërron Mirel Josën për stolin. Pasi u ngjitën në Kategorinë e Parë, pukjanët kanë bërë plane të mëdha për sezonin 2021- 2022. As që e mendojnë mbijetesën, pasi pretendojnë të ndërtojnë një ekip që të synojë majat. Do të...

Pukjanët ofertë Mirel Josës, synojnë rikthimin në Superiore

Tërbuni ëndërron Mirel Josën për stolin. Pasi u ngjitën në Kategorinë e Parë, pukjanët kanë bërë plane të mëdha për sezonin 2021- 2022. As që e mendojnë mbijetesën, pasi pretendojnë të ndërtojnë një ekip që të synojë majat. Do të...

Pukjanët ofertë Mirel Josës, synojnë rikthimin në Superiore

Tërbuni ëndërron Mirel Josën për stolin. Pasi u ngjitën në Kategorinë e Parë, pukjanët kanë bërë plane të mëdha për sezonin 2021- 2022. As që e mendojnë mbijetesën, pasi pretendojnë të ndërtojnë një ekip që të synojë majat. Do të...

Tjetër “firo” tek skuadra e Kategorisë së Parë, mesfushori shpall “divorcin”

Vazhdojnë largimet tek Erzeni. Rigest Karaj është lojtari i radhës, që nuk do të jetë pjesë e organikës për sezonin e ardhshëm. Mesfushori ka gjetur akordin dhe për pasojë ka shpallur “divorcin”. 29-vjeçari ka luajtur 21 ndeshje sezonin e fundit,...

Ofertat e ulëta, klubi i Kategorisë së Parë nuk bind dot lojtarët për rinovim

Erzeni nuk po bind dot lojtarët. Edhe pse një pjesë e mirë e lojtarëve që mbyllën sezonin e fundit janë në plane, po largohen. Mungesa e akordit financiar po shoqërohet me firo nga dita në ditë. Kujtojmë se zyrtarisht deri...

Frikë nga privatizimi te klubi i Kategorisë së Parë, kryebashkiaku qetëson lojtarët

Mbledhje te Pogradeci. Kryebashkiaku Ilir Xhakolli dhe përfaqësues të Këshillit Bashkiak kanë zhvilluar një takim me stafin ekzekutiv, atë teknik dhe futbollistët. Qëllimi ka qenë i thjeshtë: garanci për vazhdimësinë, përtej planeve që kanë drejtuesit për të shitur 100% aksionet...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR