Elvis Plori sfidon profesorin Hysen Dedja për ‘finalen’: E dua shumë Superligën!

Ka përfunduar 3-2 ndeshja finale e Kategorisë së Parë për zonën play-out. Besëlidhja ka fituar në “Elbasan Arena” ndaj Pogradecit, duke dërguar lezhjanët në ndeshjen me Vllazninë në 5 gusht në “Loro Boriçi”, ku do të vendoset se cili...

Gol në limite, Besëlidhja siguron finalen ndaj Vllaznisë, spektakël në Elbasan

Besëlidhja-Pogradeci 3-2 Shënues: Rustemaj 14’, Moçi 74′, Cokic 90+4’/ Alillari 45’, Topllari 51’ Është Besëlidhja që do të luajë në finalen e Play-Off ndaj Vllaznisë. Lezhjanët kanë arritur të fitojnë pas një ndeshje spektakolare dhe shumë të luftuar. Djemtë Plorit fillimisht shënuan...

Një arbitër i FIFA-s për Besëlidhja- Pogradeci, FSHF e vlerëson maksimalisht këtë sfidë

Në orën 18.00 në ”Elbasan Arena” luhet Besëlidhja-Pogradeci, takim i vlefshëm për Play-Off. Fituesi përballet me Vllazninë pas pak ditësh dhe objektivi është kalimi në Superiore. Ndeshja mbart një rëndësi të madhe, ndaj e gjithë vëmendja është e fokusuar...

Presidenti Noka: Burrave fitues u shtrëngoj dorën

Besëlidhja ka në dispozicion edhe një ditë që ta përgatisë si duhet ndeshjen e “play off”-it me Pogradecin, ekipin e vendit të dytë në Grupin B të Kategorisë së Parë. Kjo ndeshje luhet të mërkurën në “Elbasan Arena” dhe...

Elvis Plori: Në ‘finalen’ e madhe përballë Vllaznisë do jetë Besëlidhja, jo Pogradeci

Nesër ndaj Pogradecit padyshim që do të synojë fitoren dhe kalimin në finalen e play-out ndaj ish- skuadrës së tij, Vllaznisë. Elvis Plori është në krye të skuadrës lezhjane me misionin e rëndësishëm, arritjen e objektivit për t'u ngjitur...

Trajneri i Pogradecit ‘nënvlerëson’ shkodranët: Besëlidhja më e vështirë se Vllaznia

I kontaktuar nga “E hëna sportive”, Ylli Çekiçi, drejtori teknik i skuadrës së Pogradecit, para ndeshjes me Besëlidhjen që luhet ditën e mërkurë pasdite, ora 18:00, në “Elbasan Arena”, tha: “Pogradeci ka qenë gati tërë sezonit, ndoshta pandemia na...

Brilant Hasaj: Veleçiku do të luajë lirshëm me Dinamon , nuk ka rëndësi rezultati

Skuadra e Veleçikut përfundoi të enjten procesin stërvitor anti-Dinamo, ndërsa dje trajneri Rrustemaj preferoi ta lërë skuadrën pushim. Ndeshja e kësaj fundjave, e fundit për koplikasit në kampionat, por jo për gjithë sezonin, luhet sot në Pezë-Helmës. Veleçiku përfiton, ashtu...

FOTO/ Prezantohet projekti, Shqipëria me një tjetër stadium të ri modern

Një tjetër stadium I ri do të shtohet Shqipërisë. Pas atij të Kukësit që po ndërohet dhe është në përfundim si dhe atij të Apolonisë që është projketuar, tashmë edhe në Rrogozhinë kanë menduar për infrastrukturën. Në faqen...

‘Futbolli, jo ndërmarrje pastrimi’, Barushi ‘thumbon’ presidentin e Tërbunit

Tërbuni u përjashtua nga Disiplina dhe u zbrit një kategori më poshtë. Drejtuesit e këtij ekipi dhe tifozët e tij gjykojnë se vendimi është marrë për të favorizuar Dinamon, që kjo e fundit të mos bjerë nga kategoria. Presidenti i...

Presidenti i Tërbunit, Gjonaj: Na dënuan për të mbajtur Dinamon

Në ndeshjen e organizuar më datë 18 korrik në Pukë mes Tërbunit dhe Egnatias, lojtarët dhe stafi mik u dhunuan nga kundërshtarët. Pas përballjes së përfunduar me shifrat 1-1 Komisioni i Displinës e mori çështjen në shqyrtim dhe vendosi...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR