Shkumbini ”akuzon”: Humbëm ndaj një skuadre balerinash, si ajo e Veleçikut

Shkumbini nuk arriti të fitonte finalen e “Play out” ndaj Veleçikut. Skuadra peqinase humbi mundësi për t’u ngjitur në Kategorinë e Parë. Ndeshja u vulos nga një gol në minutën e 111-të dhe i hoqi mundësin Shkumbit për të...

Punon si skaut te Lokomotiva e Zagrebit, Besnik Prenga: Ju tregoj defektet e presidentëve...

Pas eksperiencës te Laçi si trajner, Besnik Prenga është duke punuar aktualisht si skaut te Lokomotiva e Zagrebit. Në një prononcim për “ABC News”, 49-vjeçari tregon se ka transferuar 7 lojtarë nga Shqipëria në kampionatin kroat Prenga flet gjithashtu edhe...

Rruga Tifozat Kuq e Zi, qyteti kosovar nderon tifo-grupin e Kombëtares

Një ndër rrugët e qytetit të Pejës ka marrë emrin e tifozëve të Kombëtares së Shqipërisë, Tifozat Kuq e Zi. Tifo-grupi mbështetës i Shqipërisë e ka vlerësuar lartë vendimin e Komunës së Pejës, përcjellë Gazeta Olle. “Ndërkohë në Pejë, Kuvendi Komunal...

Bano nuk e diskuton Veleçikun: Tifozë ejani, në fund do festojmë!

Verdiktet e kampionateve po shkojne drejt percaktimit te ekipeve triumfuese dhe neser do te luhet sfida e play out ne mes Veleçikut dhe Shkumbinit. Keto dy skuadra jane perballur edhe para nje viti me njeri- tjetrin dhe ne fund...

Merr formë “Arena Kombëtare”, Dervishaj: Po realizohet një nga stadiumet më të bukur në...

Nëpërmjet një njoftimi në “Facebook”, anëtari i Komitetit Ekzekutiv në FSHF, Z.Arben Dervishaj, i cili është përgjegjës për investimet dhe infrastrukturën në këtë institucion, ka ndarë me miqtë e tij, një pjesë nga fasada e stadiumit “Arena Kombëtare”, që...

Hamdi Salihi: Tani kam më shumë përgjegjësi, me fat që e nisa me një...

Hamdi Salihi është një nga risitë e mëdha të përfaqësueses së re e cila vihet nën urdhrat e trajnerit Edi Reja për të vazhduar rrugëtimin e nisur keq nga Kristian Panuçi në kualifikueset e EURO 2020. Ish-sulmuesi i përfaqësueses...

Finalja U19 vendoset për në Durrës, Vllaznia e Shkëndia gati për titullin

Stadiumi "Niko Dovana" i Durrësit përveç finales së kategorisë së parë, asaj në mes Vllaznisë dhe Bylisit, do të presë edhe një tjetër finale. Bëhet fjalë për atë të kampionatit U19 e cila është planifikuar të luhet ditën e...

“Tërmet” tek Kukësi, shkarkohet zv/trajneri dhe Gjoka rrezikon stolin

Në fillim të këtij sezoni, objektivi i madh i Kukësit ishte të fitonte titullin kampion. Gjatë rrugës janë ndërruar disa trajnerë, por si përfundim, maksimumi që mund të bëjnë është ta mbyllin kampion tin në vendin e dytë, sepse...

Grumbullimi i Kombëtares. Në 27 maj trajneri Reja do të publikojë listën zyrtare

Përfaqësuesja shqiptare vazhdon grumbullimin e saj të pjesshëm për ndeshjet eliminatore të Euro 2020-s, ndaj Islandës në trasnfertë më 8 qershor dhe ndaj Moldavisë, më 11 qershor në “Elbasan Arena”. 10 lojtarët që kanë përfunduar sezonin me klubet respektive janë...

Tirana U17 u shpall kampion, një shkodran pjesë e suksesit të saj/ FOTO

Bardheblutë 17 vjeçarë të Tiranës fituan 1-0 sot finalen e kampionatit ndaj ekipit të Shënkollit dhe janë shpallur kampionë të Shqipërisë për sezonin 2018- 2019. Por edhe në këtë sukses të tyre, nuk mund të mungojnë shkodranët. Ashtu siç ka...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR