I papunë dhe i pastrehë, vdes në varfëri të tejskajshme ish-futbollisti brazilian

0
Shuhet në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i Vasco de Gama, Valdiram Caetano de Morais. Ish-sulmuesi brazilian u gjet i vdekur në rrugët e Sao Paulos, në Brazil. Valdiram, i cili ka luajtur për një periudhë të shkurtër përkrah me legjendën e Brazilit,...

Presidenti i Vllaznisë Lazer Matija plas ‘bombën’: Ekipi im do të shpërbëhet, do të...

0
Të shtunën që lame pas ishte programuar të zhvillohej ndeshja mes Tiranës dhe Vllaznisë, e vlefshme për kampionatin e femrave. Një duel që ka startuar në kompleksin “Skënder Halili” dhe që pritej me mjaft interes nga gjithë sportdashësit. Takimi ka...

Humbi të bijën 17 vjeçe, Alban Hasani: Faleminderit personelit të Spitalit Shkodër, bënë maksimumin!

0
Paraditen e sotme e bija- Vesa 17 vjeçare i ka nderruar jete dhe padyshim qe hidherimi tek Alban Hasani dhe e gjithe familja e tij eshte i papershkrueshem. Megjithate vete Albani permes nje komunikimi te shkurter me "Shkodra Sport" ka...

UEFA ‘kërcënon’ klubin e Superiores, rrezikon të mos luajë në Europë

0
Shume shpejt dalin vendimet dhe Tirana rrezikon të mbetet jashtë Europës, nëse ia del të kualifikohet nga kampionati ose Kupë. Bardheblutë duhet të ndërhyjnë shpejt për të zgjidhur çëshjen e merkatos nëse duan të marrin licencën për në Europë.Rregullat e...

ZYRTARE/ Mirel Josa emërohet në krye të skuadrës së Superligës

0
Laçi ndryshon timonier, me kurbinasit që kanë gjetur menjëherë pasuesin e Bejzades dhe bëhet fjalë për një rikthim të bujshëm në stolin e skuadrës “bardhezi”. Mirel Josa do të jetë trajneri i ri i Laçi-t, me 60-vjeçarin që rikthehet pas...

Firmoset pakti mes Alban Xhaferit dhe Benet Becit. Ja çfarë përfshin projekti i KF...

0
Klubi i Futbollit Vllaznia ka nder mend te kerkojne bashkepunimin e pushtetit lokal per te permiresuar kryesisht infrastrukturen sportive ne Shkoder. Pikerisht per kete arsye, drejtuesit e tij kane hartuar edhe nje pakt te zhvillimit te futbollit ne Shkoder...

Kukësi drejt shitjes. Gjici do të dorëzojë aksionet e klubit tek biznesmenë të tjerë

0
Aksionet e klubit të Kukësit mund të dalin në shitje. Ky është lajmi më i fundit që po qarkullon në klubin verilindor. Edhe pse nuk ka një konfirmim zyrtar nga drejtuesit, sipas mediave kjo është një hipotezë që po...

Ekipi turk kërkon Gurin, Kukësi i vendos çmim

0
Paraqitjet e mira në ndeshjet miqësore që ka bërë me Kukësin deri në këto momente, ka sjellë edhe interesimin e disa skuadrave të ndryshme për lojtarët e kampionëve. Përveç Allës dhe Rrumbullakut, një tjetër lojtar i Kukësit mund të...

E FUNDIT/ Klubi i Superligës shkarkon trajnerin pas humbjes së djeshme

0
Humbja e djeshme ne shtepi ndaj Bylisit duket se i ka kushtuar shume trajnerit te Erzenit te Shijakut Xhevahir Kapllani. Lajmet e fundit bejne te ditur se ai nuk do te jete me trajner i kesaj skuadre. Nje gje e...

‘Gjoba’ e dytë për Tiranën, tani rrezikon gjithë sezonin

0
Sipas rregullores dhe sipas precedentëve që ka krijuar FSHF-ja ndër vite, Tirana duhej të ishte rrëzuar nga kategoria pas ngjarjeve në Rrogozhinë. Njësoj si Kamza, Tërbuni, Bylisi dhe Besa dikur. Nuk është dëshirë e askujt që të shkrihet ekipi...