Është hedhur shorti i Championsit për raundin e dytë.

Nëse Egnatia do të mposhtë boshnjakët Borac Banja Luka atëherë ata do të përballen me gjigandet e futbollit grek, PAOK.

Një short i pafat për rrogozhinasit që marrin pjesë për herë të parë në këtë kompeticion. Ndeshja e parë do të luhet në Greqi dhe e dytë në Shqipëri.