Marko: Asllani është më i përkushtuar te Empoli se andej ka karrierën

0
Kombëtarja i mbylli dy ndeshjet miqësore me bilancin e një barazimi 0-0 me Gjeorgjinë dhe një humbjeje 2-1 kundër Spanjës. Rezultatet nuk ishin më të mirat e mundshme, por loja e zhvilluar bind dhe jep shpresë për të ardhmen. Në...

Vllaznia projekton mënyrën e lojës me të cilën do të luajnë ndaj Laçit

0
Vllaznia ka mbyllur pasditen e sotme pergatitjet per ndeshjen e rradhes, ate qe do te luaje pasditen e neserme ne Laç ndaj skuadres vendase. Seanca e fundit eshte zhvilluar ne fushen e stadiumit "Loro Boriçi", duke shfrytezuar edhe gjendjen...

Liridon Latifi thelbësor për Vllazninë, ja sa pikë i ka dhuruar shkodranëve

0
Liridon Latifi gjeti edhe njëherë rrugën e rrjetës mbrëmë për Vllazninë në ndeshjen kundër Kukësit. Futbollisti nga Prishtina realizoi golin e avantazhit të përkohshëm për kuqeblutë, gol që do arrihej nga Puntus për shifrat finale 1-1. Kjo ishte edhe...

Dy futbollistë të Vllaznisë nesër titullarë me kombëtaren U-21 ndaj Sllovakisë

0
Stërvitja e fundit që ka zhvilluar sot përfaqësuesja U-21 e Shqipërisë i ka shërbyer trajnerit Alban Bushi për të vendosur piketat mbi rreshtimin që do të hedhë në fushë nesër ndaj Sllovakisë. Tekniku i kuqezinjve të vegjël kishte disa dilema...

Partizani pret Vllazninë nesër në ‘Arena e Demave’, edhe të kuqtë probleme me dëmtimet

0
Dëmtimet janë shqetësimi kryesore i Partizanit në këtë sezon. Të kuqtë thuajse asnjë javë nuk e kanë pasur të plotë organikën e skuadrës. Hoxha dhe Kocija janë dy lojtaerët e tjerë që janë të dëmtuar dhe do të mungojnë ndaj...

Dje i shënoi dy gola Kukësit, Pedro Augusto: Tani sytë nga Vllaznia!

0
Egnatia ka goditur në merkaton e verës me afrimin e sulmuesit Pedro Augusto. Padyshim që braziliani po rezulton vendimtar për rrogozhinasit në këtë fillim sezoni, si në kampionat, por edhe në Kupë ku dje shënoi dy gola të bukur...

Shtubina i bindur: Erzeni më i fortë se Kukësi, duhet shumë kujdes ndaj tij

0
Pas tre sezonesh ne Rrogozhine, Ndriçim Shtubina u rikthye kete vere ne "shtepi" duke marre detyren e zevendestrajnerit te Vllaznise. Por nderkohe, kete te premte do te rikthehet serish ne Rrogozhine, por kete here si "mysafir" per t'u ndeshur...

Jemini: Gjyqtarët e FIFA-s po gabojnë shumë, e kanë marrë më eufori se nuk...

0
sh-gjyqtari ndërkombëtar, Lorenc Jemini, mendon se në mënyrë të pakuptimtë, ata që po gabojnë më shumë në Superiore janë gjyqtarët të cilët mbajnë stemën e FIFA-s. Duke u nisur nga gabimet e Eldorian Hamitit në ndeshjen mes Partizanit dhe Teutës,...

Panuçi “zien” dhe sulmon lojtarët: Me disa do isha zënë me grushte, më tregoni...

0
Një konferencë surprizë për të argumentuar zgjedhjet e tij për miqësoren me Jordaninë dhe ndeshjen zyrtare të Ligës së Kombeve në Izrael. Ndryshe nga sa ishte parashikuar, trajneri i Kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi u shfaq në mënyrë surprizë përpara mediave,...

Meçarovi: Rezultati për ne është dytësor. Primare të çojmë lojtarë te ekipi i parë...

0
Vllaznia U19 fitoi ndaj Internacional Tiranës, duke bërë autokritikë për lojën e zhvilluar me Shënkollin. Një ndeshje fantastike e kuqebluve, të cilët emocionuan çdokënd të pranishëm me ndeshjen e djeshme. Zv/trajneri i Vllanzia U19, Malvin Meçarovi, pas ndeshjes foli...