Nga Feronikeli në Shqipëri, VLLAZNIA befason Klodian DURON

0
Dje, Klodian Duro festoi ditëlindjen e tij, ndërsa sot ai është surprizuar nga klubi i Vllaznisë. Trajneri i Feronikelit në Kosovë ka marrë dhuratë një fanelë të kuqebluve, pikërisht nga Blendi Dibra. Një nga njerëzit më të afërt të sponsorit,...

Alsid Tafili: Në Shqipëri nuk i përkrahin të rinjtë, për Kubazin ka interesim nga...

0
Alsid Tafili është një nga emrat e njohur të futbollit shkodran të dekadës së fundit. Mesfushori që luan aktualisht tek Tërbuni, po bën edhe rolin e menaxherit tashmë. Ish-futbollisti i Vllaznisë ka kryer disa transferime të suksesshme këtë verë....

Kukësi reagon kundër Flamurtarit: Shpifje! Nuk lejojmë prishjen e imazhit

0
Gjatë ditës së djeshme, tifozët e flamurtarit kanë reaguar keq ndaj humbjes që skuadra e tyre pësoi ndaj Kastriotit me rezultatin 1-0 dhe punonjësi i Flamurtarit, Çimi Rama ka reaguar në “Facebook” me anë të komenteve duke u shprehur...

Në Shkodër e thonë nën zë, fajin e kanë futbollistët dhe trajnerët

0
Këto ditë nuk kanë qenë aspak normale në qytetin e Shkodres. Në çdo cep dëgjon të flitet vetëm për një temë dhe ajo është rënia e Vllaznisë në Kategorinë e Parë. Kuqeblutë në dy javë nga fundi janë 5 pikë...

Pikantet e sfidës Laçi-Vllaznia/ Tifozët kapen me Boshnjakun

0
Interesimi për ndeshjen e zhvilluar në Laç ishte i ulët, por megjithatë të pranishëm ishin rreth 400 tifozë, ku një pjesë e mirë e tyre kishin udhëtuar nga Shkodra për të mbështetur Vllazninë. * Në minutën e 52-të, ultrasit kuqeblu...

Liridon Latifi: Gati të mundim edhe Partizanin

0
Liridon Latifi me sa duket po kthehet në versionin, që të gjithë kanë pritur. Jo vetëm golat, por edhe paraqitja ndaj Teutës, me të drejtë i dhanë atij vlera të mëdha, sidomos nga ana e sportdashësve shkodranë, të cilët...

VIDEO/ Auron Miloti: Vllaznia beson tek kualifikimi

0
Vllaznia është nisur në orët e para të mëngjesit të së martës drejt Rumanisë ku do të luajë pasditen e së enjtes ndeshjen e kthimit ndaj ekipit të Universitateas. Një udhëtim disi I gjatë me një ndalesë disaorëshe në...

Tifozët braktistin kuqeblutë. Të mërzitur nga ecuria e tyre

0

Në ndeshjen e sotme ndaj Flamurtarit ajo që ka rënë në sy ka qenë numri i pakët i tifozëve shkodranë. Me shumë mundësi, të pranishëm nuk kanë qenë më shumë se 1 mijë të tillë dhe mes shkodranëve kanë qenë edhe 30-40 vlonjatë. Një numër kaq i vogël tifozësh të pranishëm e ka shkakun tek paraqitjet jo shumë bindëse të Vllaznisë në këtë fillim-kampionati dhe sidomos humbja e pësuar tre javë më parë ndaj Teutës.

LAJMI I FUNDIT/ Alarm në Kombëtare, 5 lojtarëve nuk u lejohet grumbullimi. Në dyshim...

0
Pesë lojtarëve iu është ndalur të grumbullohen më Kombëtaren. Bëhet fjalë për Etrit Berishën, Lindon Selahin, Ylber Ramadanin, Florian Kamberin dhe Klaus Gjasulën. Këta lojtarë nuk lejohen nga klubet e tyre për tu bashkuar me Kombëtaren kuqezi. Gjithashtu në dyshim...

ZYRTARE/ Skënderbeu – Vllaznia, ndryshon data e finales së Kupës së Shqipërisë

0
Lajmi i konfirmuar diten e djeshme nga "Shkodra Sport" per ndryshimin e dites se zhvillimit te ndeshjes finale te Kupes se Shqiperise, asaj ne mes Skenderbeut dhe Vllaznise, eshte zyrtarizuar sot nga vete FSHF. Ne nje njoftim te shperndare per...