Arbitri i ri shqiptar bind UEFA-n, i besohet tjetër ndeshje në Conference League

0
Kryesori shqiptar Florjan Lata ka bindur UEFA-n në ndeshjen Flroiana–Tre Penne, e cila përfundoi në shifrat 3-1 n. Vendimet e arbitrit në këtë takim kanë bindur drejtuesit e UEFA-s, të cilët e kanë konfirmuar prezencën e tij edhe në turin...

Rikthim në momentin e duhur, Vllaznia ‘gjen’ mbrojtësin që mund t’i bëjë punë

0
Vllaznia duhet të lërë pas eliminimin nga Kupat e Europës dhe të nisë të mendojë menjëherë për sezonin e ri në futbollin shqiptar. Përgatitjet për të do të nisin Brenda javës që vjen dhe ndërkohë kuqeblutë në këtë moment...

Vllaznia është një ‘kantier i hapur’, shumë pikëpyetje tek kuqeblutë

0
U mendua se lëvizjet do ishin të pakta në periudhën e mbetur të merkatos për Vllazninë, por duket se nuk do jetë kështu. Shkodranët shfaqën një mori problemesh në humbjen e fundit kundër Valur. Pavarësisht rezultati të thellë në...

Klubi i Premier League e bind, shkodrani Brajan Gruda drejt ‘Pulëbardhave’

0
Klubi i Brightonit nuk heq dorë nga Brajan Gruda. “Pulëbardhat”, gjithmonë të gatshëm në kërkimin dhe afrimin e lojtarëve të rinj e të talentuar, prej ditësh po tentojnë marrëveshjen me lojtarin me origjinë shqiptare. 20-vjeçari me origjinë nga Shkodra mbylli...

E BUJSHME/ Portieri shkodran Alen Sherri pranë zyrtarizimit në Serie A, e lajmëron gazetari...

0
Një lajm shumë i bujshëm vjen nga Italia përsa i përket merkatos në Shqipëri. Alen Sherri sipas mediave në vendin fqinj është shumë afër kalimit në Serie A. Këtë e ka bërë të ditur gazetari i njohur i futbollit...

Pas asaj me Interin, Egnatia tashmë miqësore edhe me Napolin

0
Egnatia bën sërish bujë me miqësoret që organizon. Pas ndeshjes së vitit të shkuar ndaj Inter, këtë vit rrogozhinasit do të përballen me Napolin e Antonio Contes. Ky test miqësor është parashikuar të luhet më datë 28 korrik në...

ZYRTARE/ Portieri shkodran Kristian Rroku firmos me Skënderbeun

0
Pas disa ditesh stervitje, ka ardhur edhe momenti i firmes. Portieri shkodran Kristian Rroku nga dita e djeshme eshte zyrtarisht futbollisti i Skenderbeut te Korçes. I rritur ne Greqi dhe i aktivizuar madje edhe ne Superligen e ketij vendi...

6 lojtarë të ‘Djelmnia shkodrane’ i bashkohen Akademisë Vllaznia, bashkëpunimi zgjerohet edhe më shumë

0
Prej disa kohesh "Djelmnia Shkodrane" ka nisur nje bashkepunim me KF Vllaznia, per shkembimin dhe promovimin e lojtareve te rinj. Ne muajin janar te ketij viti, ishin tre futbolliste te "Djelmnise" qe iu bashkuan ekipit U17 te Akademise kuqeblu. Nderkohe...

Mesfushori shkodran Sebastian Spahiu vazhdon të ‘injorohet’ nga trajneri Tetova

0
Sebastjan Spahiu është një prej surprizave aktuale tek Egnatia. Mesfushori me tipare sulmuese nuk mori asnjë minutë në ndeshjet e Champions League. Egnatia u eleminua, ndërsa trajneri Edlir Tetova deklaroi pas ndeshjes se nuk luan për shkak merite. Dhe pse...

Esin Hakaj shumë pranë firmës me klubin e Superiores, dje pati një takim me...

0
Elbasani nuk ka ndërmend të ndalet. Verdheblutë janë shumë afër firmës me ish-lojtarin e Vllaznisë. Bëhet fjalë për Esin Hakaj, i cili në fund të sezonit të kaluar mbylli aventurën me shkodranët. Drejtuesit e ekipit të ngjitur në Superiore vazhdojnë...