Erion Veliaj jep premtimin: Do të ndërtojmë ‘Selman Stërmasin’ dhe ‘Asllan Rusin’

0
ryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka paralajmëruar ndërtimin e stadiumit ‘Selman Stërmasi’ si dhe restaurimin e Pallatit të Sportit “Asllan Rusi”. Në Report TV, Veliaj u shpreh se në planin e Bashkisë qëndron edhe sporti e kështu kryeqyteti...

Ylli Aga: Trajneri i ri i i Tiranës do jetë nesër në pankinë në...

0
Ylli Aga konfirmon shkarkimin e Julian Ahmatajt nga posti i trajnerit të Tiranës. Në emisionin “ELITE SHOW” – foli edhe rreth trajnerit të ri. Gazetari dhe komentatori i njohur u shpreh se 26 herë kampionët e Shqipërisë do të zyrtarizojnë...

Esat Mala: Kjo Vllazni ka një sekret, Balaj lider! Titulli? ‘Luftë’ deri në fund

0
Mesfushori i Vllaznisë, Esat Mala, në një lidhje direkt me emisionin “ELITE SHOW”, preku disa tema të ndryshme. Duke nisur nga forma shumë e mirë e ekipit shkodran. Kuqeblutë numërojnë 10 ndeshje pa humbje mes kampionatit dhe Kupës së Shqipërisë,...

A është shkarkuar trajneri Ahmataj? Reagon presidenti Halili

0
Në orët e fundit kanë qarkulluar lajme se Julian Ahmataj është shkarkuar nga drejtimi i Tiranës. Madje ende pa u zyrtarizuar largimi i Ahmatajt, në klubin bardheblu po flitet për një emërim të ish-mbrojtësit Erbim Fagu, i cili në...

Forma e shkëlqyer, ‘Këpuca e Artë’ një ‘çështje’ shkodranësh

0
Nga Endri ÇINARI Edhe njëherë për Vllazninë si zakonisht këtë sezon me golat e tyre ishin vendimtarë Balaj dhe Gruda. Dy sulmuesit shkodranë ishin autorët e golave në fitoren 2-1 kundër Egnatias, në javën e 24-tët të Superiores. Ku fillimisht...

LAJMI I FUNDIT/ Tirana shkarkon trajnerin Ahmataj

0
Humbja në derbin me Partizanin dhe sezoni me oshilacione nuk është falur te Tirana. Bardheblutë kanë shkarkuar trajnerin Julian Ahmataj. RTSH Sport bën të ditur se Ahmataj është shkarkuar nga posti i trajnerit dhe se me shumë mundësi do ti...

Sfida me Skënderbeun, Partizani humb sulmuesin prej kartonëve

0
Tedi Cara do të duhet ta shohë nga tribuna ndeshjen ndaj Skënderbeut në Korçë të dielën e ardhshme. Kavajasi u ndëshkua me karton të verdhë në derbin ndaj Tiranës dhe do të duhet të pushojë ndaj korçarëve. Mungesa e sulmuesit...

EKSKLUZIVE/ Presidenti Xhaferi: Ardhja e profesor Qatipit te Vllaznia, prej fjalëve të Erald Çinarit...

0
Vllaznia duket se ka bere goditjen e duhur ne pankine me largimin e Migen Memellit dhe ardhjen e Qatip Osmanit, zyrtarizimi i te cilit u be 30 tetorin e vitit te kaluar. Ai hasi pak veshtiresi ne fillim, por...

VIDEO/ Shënoi golin e fitores ndaj Partizanit, Klajti Halili: Detyra ime t’i shërbej Vllaznisë

0
Ne ndeshjen e se shtunes ndaj Partizanit ai shenoi golin e vetem te ndeshjes, i cili i dha fitoren 1-0 Vllaznia U19, qe me kete trepikesh u shkeput edhe me shume ne krye te tabeles se renditjes. Klajti Halili beri...

Menaxheri shkodran ‘thumbon’ Çarçanin: Ke fillu ndërpret edhe transmetimin kur bën gol Vllaznia

0
Gjatë ndeshjes Vllaznia – Egnatia fundjavën që lamë pas, të fituar nga shkodranët 2-1, fillimi i pjesës së dytë pati një shkëputje sinjali për disa minuta nga televizoni MCN që transmeton ndeshjen. Gjatë kohës së shkëputjes u shënua edhe goli...