Mjafton goli i Taipit, Partizani fiton 1-0 çerekfinalen e parë të Kupës ndaj Kukësit

0
Partizani ia ka dalë të fitojë çerekfinalen e parë ndaj Kukësit. Goli i Gjelbrim Taipi do të vendoste këtë takim, teksa në 43-të do t’i shënonte ish-skuadrës së tij. Një ndeshje e luftuar mes të dyja ekipeve, të cilat nuk...

Erzeni plotëson stafin teknik para sfidës me Vllazninën. Krahas Bejzade emërohet emri i njohur

0
Plotësohet stafi teknik i skuadrës së Erzenit. Drejtuesit e klubit shijakas kanë vendosur që në krah të trajnerit Skerdi Bejzade të afrojnë ish-futbollistin e njohur Ardit Beqiri si dhe Ergys Lugën, që rikthehet në Shqipëri pas eksperiencës në Kinë. Nje...

Ardit Nikaj: Do të jap gjithnjë maksimumin për këtë fanellë

0
Skënderbeu mori një fitore të rëndësishme në transfertë ndaj Erzenit duke përmirësuar ndjeshëm pozitat e veta në klasifikim dhe tani sheh nga ndeshja e radhës në kampionat përballë Dinamos, një ndeshje e prapambetur kjo që korçarët e luajnë në...

Tirana kujtohet për Ahmatajn, jep njoftim për largimin e tij pak orë para ndeshjes...

0
Julian Ahmataj nuk është më trajner i Tiranës ndërsa vendin e tij e mori Erbim Fagu. Përmes një postimi në InstaStory, klubi bardheblu ka falenderuar Ahmatajn për punën e bërë. “Klubi i Futbollit Tirana falenderon trajnerin Julian Ahmataj për kontributin...

INTERVISTA/ Aurel Locaj: E kam për nder të jem pjesë e Vllaznisë, djepit të...

0
E ka sezonin e tij te pare te Vllaznia dhe padyshim qe ndjehet mire ne Shkoder. Aurel Locaj, lezhjani qe kryen rolin e pergatitesit atletik tek ekipi i pare kuqeblu, ne nje interviste per gazeten "Shkodra Sport" shprehet se...

NDODH EDHE KËSHTU/ Zyrtarizoi trajnerin e ri, por Tirana ‘harron’ të largojë ‘të vjetrin’

0
Vetëm pak minuta më parë Tirana ka prezantuar zyrtarisht Erbim Fagun si trajnerin e ri të skuadrës. 36-vjeçari merr kështu në dorë “frenat” e bardhebluve për pjesën e mbetur të sezonit. Prezantimi i Fagut u bë nëpërmjet një video, i...

LAJMI I FUNDIT/ Tirana largon Ahmatajn dhe prezanton trajnerin e ri

0
Pavaresisht reagimit te mbremshem te presidentit Halili kur deklaronte se Julian Ahmataj ishte ende ne detyre, ne fakt sot eshte zyrtarizuar shkarkimi i tij dhe madje eshte emeruar edhe trajneri i ri. Gjithçka eshte bere e ditur permes nje komunikate...

VIDEO/ Qarri: Përgjegjësi dhe privilegj të mbroj portën e Vllaznisë. Nesër për fitore edhe...

0
Vllaznia eshte nder skuadrat qe ka pesuar me pak gola kete kampionat dhe merite per kete ka e gjithe skuadra, duke filluar nga portieri dhe deri tek sulmuesi i fundit sepse po i zbatojne si duhet detyrat mbrojtese. Nje gje...

Esin Hakaj: Vllaznia ka objektiv edhe Kupën. Nesër për fitore ndaj Erzenit

0
Vllaznia po ben shume mire ne kampionat dhe ndaj Egnatias kryesues me fitoren 2-1 ndaj saj, arriti te siguronte rezultatin e nente pozitiv rradhazi, çka ka sjelle edhe nje klime shume pozitive ne skuder. Nje nga titullaret e ekipit, mbrojtesi...

KUPA E SHQIPËRISË/ Sot luhen dy ndeshjet e para çerekfinale

0
Ditën e sotme rikthehen emocionet e Kupës së Shqipërisë, teksa do të luehndy ndeshje majft interesante. Do të luhet në Kukës dhe Durrës, ku 4 ekipe do të kërkojnë fitoren për të qenë më afër gjysmëfinales. Gjithçka do të startojë...