Shqipëria U18 fiton minimalisht ndaj Maqedonisë së Veriut. Titullar në fushë edhe shkodrani Pusi

Pas një barazimi me rezultatin 2-2 të arritur pak ditë më parë në Librazhd, Shqipëria U18 ka arritur të marrë një fitore në miqësoren ndaj Maqedonisë së Veriut U18 me rezultatin 1-0. Vendimtar në këtë takim, ka qenë goli...

“Italiani” Kabashi këmbëngul: Gjithmonë kam dashur të luaj për Shqipërinë, krenari të mbrosh ato...

Historia e Elvis Kabashit është një nga të shumtat që kanë refuzuar Shqipërinë për një Kombëtare tjetër dhe për asnjë moment nuk kanë arritur të shohin sukses. Sulmuesi i cili dikur ishte pjesë e Juventusit në Itali, refuzonte Shqipërinë...

Gjoka: Gjici nuk është si Abramoviçi, këtë radhë bashkëpunojmë më shumë edhe te… penalltitë

Pas fitores se djeshme 2-1 per kupe ndaj Skënderbeut, trajneri i Kukësit Ernest Gjoka u shpreh për ‘Supersport’ se skuadra e tij do të synojë të japë maksimumin edhe në ndeshjen e kthimit për të kaluar në finalen e...

Teknologjia VAR edhe në Shqipëri, Kategoria Superiore pret aplikimin,

Zhvillimi i futbollit është futur në fazat e aplikimit të teknologjisë gjithnjë e më shumë. Rrymat që e kundërshtojnë janë të shumta, duke argumentuar se po zbehen emocionet e futbollit në çastin real sapo ndodh, por nga ana tjetër,...

Koha për të festuar tek Akademia Vllaznia, Alban Neziri sot ka ditëlindjen

Kur flasim per Akademine Vllaznia dhe sukseset e saj gjithe keto vitet e fundit, padiskutim qe emri i tij kurrsesi nuk mund te anashkalohet sepse eshte gjithnje aty prezent. Alban Neziri (Hasani) ko kontributin e tij te rendesishem ne gjithe...

Bungaja: Në Roveretto, ekipet e “Atletik” treguam vlerat e vërteta të futbollit shqiptar

Pjesmarrja e nëntë në turneun e përvitshëm ndërkombëtar "Citta della Pace" që zhvillohet në Roveretto të Italisë ka konfirmuar edhe njëherë tjetër vlerat e futbollit shqiptar të moshave. Ekipet e "Atletik Klub Shkodra" vërtetë nuk janë shpallur fitues me...

FOTO/ “Finalja” e radhës ndaj Partizanit, Tërbuni thirrje tifozëve: Ekipi ka nevojë për mbështetje

Tërbuni fitoi ndeshjen e kaluar mes ndaj Gramshit me rezultatin 2-0 duke vazhduar kryesimin në Kategorinë e Dytë të Grupit A. Skuadra pukjane do të ndeshet në ndeshjen e radhës ndaj Partizanit B, një rivali direkt për t’u ngjitur...

Kupa e Shqipërisë/ Kukësi finale parakohshme me Skënderbeu, Luftëtari pret Tiranën

Ditën e sotme do të luhen dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Kështu, Kukësi do të presë në Kamzë, Skënderbeun. Për verilindorët duket se tashmë Kupa është kthyer në objektivin kryesor teksa mundësitë për të triumfuar në kampionat...

“Partizani nuk është as për vendin e 4-t me këtë ekip”, Safet Gjici: Po...

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, vazhdon të shprehet i bindur se Partizani po del kampion, vetëm sepse Kukësi ia ka bërë të lehtë, dhe gjithashtu edhe Skënderbeu duke mos qenë kompetitiv. Në një intervistë për “ABC News”, numri një i...

“Atletik U11” kthehet pas suksesit në Roveretto, trajneri Mandi: Treguam vlerat e futbollit shqiptar

Pasditen e sotme, ekipet pjesmarrëse në "Citta della Pace" që u zhvillua në Roveretto kanë mbërritur në Shkodër dhe për t'i pritur në qendër të qytetit kanë qenë familjarë por edhe tifozë të tyre. Kuptohet që suksesin më të madh...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR