4 javë pezullim edhe për Rigers Sekjen e ‘Vllaznia B’

Dita e sotme nuk ka qene e mbare per futbollistet e klubit Vllaznia. Pas Renato Malotes, edhe nje tjeter futbollist kuqeblu eshte pezulluar nga Komisioni i Disiplines ne mbledhjen e tij te sotme. Keshtu, lojtari Rigers Sekja gjate ndeshjes se...

Goditi arbitrin, lojtari i Adës përjashtohet përgjithmonë nga futbolli

Reagimi i ashper ndaj arbitrit ne ndeshjen e fundit ndaj Gramshit dhe goditjet ndaj tij, i kane kushtuar rende futbollistet te Ades Valter Perndrecaj. Komisioni i Disiplines ne mbledhjen e tij te sotme, ka vendosur qe ky lojtar te perjashtohet...

FOTO/ Çudi shqiptare, futbollisti pi birrë gjatë ndeshjes!

Kemi parë shumë ngjarje të çuditshme që të ndodhin në fushat tona të futbollit, gjatë stërvitjes apo dhe në tribuna e shkallë fushash sportive. Por, një foto e pazakontë është shkrepur kur luhej sfida Memaliaj-Këlcyra e cila po qarkullon se...

Kthehet dhuna në futbollin shqiptar, lojtari godet gjyqtarin dhe përfundon në komisariat

Dhuna rishfaqet përsëri në futboillin shqiptar. Këtë herë në Katgorinë e Dytë, ku për një penallti, lojtari ka dhunuar kryesorin e takimit pasi ka qenë kundër vendimit të tij për një penallti. Futbollisti i Adës, Valter Perndrecaj, ka sulmuar gjyqtarin...

‘Vllaznia B’ me lojtarë të rinj mund 4-0 Gramshin

Krejt ndryshe nga ekipi i pare, ai i Vllaznise B ka bere nje paraqitje te mire ne ndeshjen e rradhes duke fituar me rezultatin e thelle 4-0 ndaj Gramshit. Ky eshte verdikti i ndeshjes se luajtur pasditen e sotme ne...

Panik në Kategorinë e Dytë, regjistrohet rasti i parë me COVID-19

Pas Kategorisë Superiore, ku rezultoi pozitiv me COVID-19, futbollisti i Bylisit, Eridon Qardaku, koronavirusi duket se ka “depërtuar” edhe në Kategorinë e Dytë. “Panorama Sport”, mëson nga burime konfidenciale se një prej drejtuesve të klubit të Butrintit të Sarandës,...

Arsaed Rahova me plane të mëdha. Në verë, nga Ada mund të transferohet në...

Pas disa raporteve jo te mira dhe mbylljes se maredhenieve jo ne menyren e duhur me Vllaznine, Arsaed Rahova shume shpejt mund te hape nje kapitull te ri ne karrieren e tij. 21 vjeçari qe eshte rritur tek Akademia Vllaznia,...

Barazim në ‘derbin’ shkodran Ada- Vllaznia B. Kuqeblutë kontestojnë një 11-metërsh

Ne barazim 1-1 eshte mbyllur derbi shkodran i kategorise se dyte, ai ne mes Ades dhe Vllaznia B, luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive Adriatik te Velipojes. Nje 90 minutesh qe i ka patur brenda te gjithe, perfshi edhe...

Ada përmbys gjithçka në pesë minutat e fundit. Protagonist ësht Ardi Frroku

U mendua se do të ishte një fitore e lehtë, për më tepër që Internacionalin e kishte mundur "Vllaznia B" javën e kaluar brenda në fushën e tij, por për Adën nuk ka rezultuar kështu pasditen e sotme në...

Goli i Jozefin Rrasës mjafton. ‘Vllaznia B’ fiton 1-0 në transfertë me Internacional

Një gol i shënuar nga mbrojtësi Jozefin Rrasa që në minutën e 20-të, ka mjaftuar për t'i dhënë fitoren ekipit "Vllaznia B" në transfertë me Internacional. Djemtë kuqeblutë të drejtuar nga trajneri Fatjon Hasani kanë marrë një fitore me...

FUTBOLLI I FEMRAVE

E VEÇANTË/ Vllaznia e femrave me ‘një formacion’ në kombëtare

Qe prej se merkures ne Barbullush eshte grumbulluar kombetarja e femrave ne zborin e rradhes, ne pergatitje per ndeshjet e rradhes eliminatore. Trajneri Armir Grima...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR