‘Çmendet’ Ada: Ofertë për Rubin Hebajn dhe futbollistë të tjerë shkodranë

Ada e Velipojës ka nisur përgatitjet për gjysmën e dytë të sezonit dhe stafi teknik i ekipit me në krye trajnerin Vahedin Pepaj sëbashku me presidentin Alfred Pjetri, po mundohen të bëjnë edhe ndryshime në skuadër. Pritet që gjatë ditëve...

Arbjas Hasani në merkato. Sulmuesi i Adës mes ofertash

Rikthimi i tij pas disa kohesh mungese, padyshim qe ka qene lajmi me i mire per ekipin e Ades ne gjysmen e pare te ketij sezoni. Sulmuesi Arbjas Hasani me t'u rikthyer ne fushe, eshte shfaqur menjehere si protagonist...

‘Kamikazët po bastardojnë futbollin’, klubi shqiptar ‘shfryn’ ndaj arbitrave

Kategoria e Dytë e futbollit për grupin B, ka mbyllur dje vitin kalendarik me ndeshjet e javës së 11 në të cilat spikati Maliqi 3-2 Albpetroli. Vendasit e shënuan golin e fitores në fund të takimit, duke ndezur revoltën...

Absurdi në Kategorinë e Dytë, klubi dënohet edhe me stadiumin bosh

Sopoti vuan dënimin e Disiplinës për sjellje të gabuar të tifozëve në ndeshjen me Mirditën. Librazhdasit u dënuan 4 javë, edhe pse ishin ekipi mik. Një vendim që shkaktoi habi, por më shumë habi shkaktoi një tjetër dënim pas ndeshjes...

Goli i Arsen Legatës në ’91 i jep fitoren 3-2 Adës ndaj Gramshit

Goli i shenuar nga Legata ne shtese ka rezultuar shume i rendesishem per Aden e cila ka marre nje fitore me shume vlere ne shifrat 3-2 ndaj Gramshit ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive "Adriatik"...

Vahedin Pepaj hedh hapin e parë të rëndësishëm

Prej fundit te sezonit te kaluar, ka marre persiper drejtimin e Ades dhe pavaresisht veshtiresive financiare, eshte duke u munduar te beje me te miren me kontigjentin e lojtareve qe ka ne dispozicion. Vahedin Pepaj po ben punen e trajnerit...

Ada miqësore me Vllaznia U19, rezultati është ‘surprizë’

Ashtu si ekipi i pare i Vllaznise edhe ai U19 ka shfrytezuar nderprerjen e kampionatit per te zhvilluar nje ndeshje miqesore dhe kete gje e ka bere paraditen e sotme. Ne fushen sportive "Reshit Rusi", ai eshte perballur me...

6 milionë lekë, klubi i Kategorisë së Dytë dhuron rrogat e futbollistëve për familjet...

Klubi i Kategorisë së Dytë të futbollit shqiptar, Këlcyra, ka vendosur të dhurojë 6 milionë lekë për familjet e prekura nga tërmetet që kanë tronditur Shqipërinë. Me anë të një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, klubi konfirmoi...

Pesë gola në ‘derbin’ shkodran të kategorisë së dytë. Në fund buzëqesh Vllaznia B

Ekipi i dytë i Vllaznisë ka marrë fitoren e tretë në kampionat pasditen e sotme. Ai ka fituar "derbin" me ekipin e Adës në ndeshjen e luajtur pasditen e së shtunës në fushën sportive "Reshit Rusi" me rezultatin 3-2....

Ada mund 4-2 Kamzën, shkëlqen Arbjas Hasani

Ada ka marre nje tjeter fitore ne kampionat. Pasditen e sotme ajo ka fituar ne fushen sportive "Adriatik" te Velipojes me rezultatin 4-2 ndaj Kamzes. Njeri prej protagonisteve kryesore te ketij suksesi ka qene sulmuesi Arbjas Hasani. Ai ka zhbllokuar...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR