“Shkodra 2006”, Akademia ku mësohet të luhet bukur futboll

E krijuar 13 vite më parë Akademia "Shkodra 2006" është munduar të krijojë profilin e një vendi ku elementi i ri mësohet të luajë bukur futboll. Pikërisht për këtë arsye, edhe në ceremoninë e zhvilluar dje nga Zyra Rajonale e...

Marshiq: Pikësynimi i “Rozafës” rritja e cilësisë sportive të futbollistëve të vegjël

Prej shumë vitesh shoqata e futbollit "Rozafa" me drejtues të mirënjohurin Fatmir Paçrami e cila kryen aktivitetin e saj në Shkodër dhe nuk kanë qenë të pakta rastet kur ekipet e saj kanë treguar vlera në futbollin e moshave...

Simoni: Suksesi i “Arra e Madhe” jo rastësi. Për ne më shumë ka rëndësi...

Gjeografia e ekipeve të spikatura në futbollin e moshave në Shkodër çdo vit e më shumë po zgjerohen. Tashmë triumfues nuk janë vetëm ekipet e Akademisë Vllaznia, asaj Shkodra e ndonjë tjetër. Në edicionin e fundit, tek grupmosha U11 ekipi...

“Rozafa U-13” i sfidon të gjithë, shpallet kampione për sezonin 2018- 2019

Ekipi "Rozafa" ka rezultuar të jetë më i miri për sezonin 2018- 2019 për grupmoshën U13, falë 95 golave të shënuar në kampionat dhe prandaj dhe ka merituar edhe kupën e vënë nga organizatorët. Ky ka qenë njëri prej verdikteve...

“Arra e Madhe” shfaqet si “ekip i madh”. Është më i miri për U11...

Ekipi i Arrës së Madhe dhe Brendon Krepi janë shpallur ekipi dhe lojtari më i mirë për kampionatin e grupmoshës U11 për Ligën Amatore- Zona e Shkodrës. Ky ka qenë verdikti i këtij kampionati të gjatë i cili është kurorëzuar...

Një medalje për moshat, kuqezinjtë e vegjël na nderojnë. Mes tyre edhe shkodrani Kurbasha

Shqipëria U-16 e ka mbyllur turneun Etlinger në vendin e tretë. Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Elvis Sina kanë arritur të fitojnë me Kroacinë në ndeshjen vendimtare. Ekipi ynë i mbylli 90 minutat me rezultatin 1-1. Kroatët shënuan të...

Një kupë shkon në Velipojë. Ada e Etrit Nikës ekipi më i mirë

Ka përfunduar ditën e djeshme njëri prej kampionateve të moshave që organizon Zyra Rajonale e Federatës Shqiptare të Futbollit në Shkodër, pikërisht ai U9. Kjo gjë është shoqëruar me zhvillimin e një ceremonia e shpalljes së më të mirëve. Risia...

Futbollistët e Vllaznia U19 me sytë nga drejtuesit e klubit

Sezoni futbollistik I të rinjve është mbyllur dhe Vllaznia U19 është renditur e dyta në kampionat, duke mos arritur dot të shpallet për herë të tretë kampione e Shqipërisë. Megjithatë paraqitja e këtij ekipi edhe në këtë kampionat ka...

Drejtori i Akademisë përkrah Qardakut: Besoj se klubi do i thërrasë mendjes dhe do...

Shqetësimi i mosfirmosjes ende të kontratës nga disa lojtarë të ekipit U19 të Akademisë ka përfshirë jo vetëm futbollistët por edhe drejtuesit e saj. Sot paradite kemi publikuar një status të mesfushorit- sulmues Eridon Qardaku që linte të hapur mundësinë...

Qardaku falenderime për të gjithë. Vë në dyshim të ardhmen tek Vllaznia, por jo...

Sezoni qe sapo u mbyll ka qene i fundit qe ka luajtur me moshat e Akademise Vllaznia dhe tashme i duhet te vendose per te ardhmen. Nga klubi kuqeblu ende nuk ka marre oferten per te firmosur kontraten e...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR