Ndreca- Qardaku i japin një tjetër fitore Vllaznia U19. Kuqeblutë vijojnë në krye

Tjetër fitore për Vllaznia U19 e cila vazhdon të kryesojë me meritë renditjen e kampionatit. Pasditen e sotme ajo ka mundur me rezultatin 2-1 ekipin e Akademisë së Futbollit në ndeshjen e luajtur në Kamëz. Protagonistë të këtij suksesi kanë...

Shkodranët drejt Italisë, Bungaja & Jaku: Synojmë përfaqësim sa më dinjitoz të Shqipërisë në...

Mëngjesin e sotëm janë nisur drejt Italisë gjashtë ekipe futbolli të cilat do të marrin pjesë në turneun ndërkombëtar "Citta della Pace" që zhvillohet çdo vit në Roveretto. Si zakonisht, "Atletik Klub Shkodra" merr pjesë tradicionalisht në këtë turne...

Ndreca e Kulla i japin fitoren Vllaznia U19 në “derbin” ndaj AAS

Tjetër fitore për Vllaznia U19 e cila vazhdon të ruajë vendin e parë në renditje katër javë para fundit të fazës së dytë të kampionatit. Ajo ka fituar sot 3-1 në "derbin" ndaj AAS. Një ndeshje shumë interesante ka qenë...

Vllaznia U17 fitore me 7 gola, por që nuk vlen dhe aq shumë

Vllaznia U17 ka arritur një tjetër fitore, madje këtë herë me goleadë duke mundur me rezultatin e thellë 7-1 ekipin e Akademisë së Futbollit, në ndeshjen e luajtur paraditen e sotme në fushën sportive "Reshit Rusi". Takimi është bërë shumë...

Golashënuesit më të mirë të të rinjve, shkodranët Qardaku e Çoba ndër tre...

Kampionati kombëtar i të rinjve ose siç njihet ndryshe ai U19, po shkon drejt fundit dhe kanë mbetur për t'u luajtur edhe 5 javë deri në fund.Në këtë kampionat siç dihet, marrin pjesë edhe dy ekipe të Shkodrës, Vllaznia...

Shqipëria U-16 turne miqësor në Turqi, në listë e trajnerit Beqiri janë edhe dy...

Shqipëria U-16 e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri do të marrë pjesë në një turne miqësor në Turqi, “International U-16 Tournament” në datat 14-20 prill 2019. Kuqezinjtë në këtë turne do të përballen me Turqinë, Bjellorusinë dhe Lituaninë. Përfaqësuesja jonë,...

Çudira shqiptare/ Penallti qesharake dhe anësori në fushë, arbitrat prishin ndeshjen e Vllaznia U19...

Gjykimi në Shqipëri është kthyer në një problem serioz për futbollin duke qenë se nga java në javë janë klubet e Kategorisë Superiore e ato të kategorive më të ulëta që akuzojnë arbitrat për vendime të padrejta dhe herë-herë...

KF Shkodra U17 ngjitet në Superligë pesë javë para fundit të kampionatit

Java e 21-të e kategorisë së parë për grupmoshën U17 ka dhuruar një fitore shumë të thellë të ekipit KF Shkodra. Ajo ka mundur me rezultatin 6-0 ekipin e Kastriotit. Në ndeshjen e luajtur në Shkodër, djemtë e drejtuar nga...

E rrallë/ 4 gola në 4 minuta, AAS U-19 mund Tiranën

Nje ndeshje "e çmendur" ka qene ajo e luajtur pasditen e sotme ne fushen e kompleksit "Hasaj" ne mes AAS dhe Tiranes, e vlefshme kjo per kampionatin kombetar te 19 vjeçareve. Themi "e çmendur" sepse ne 4 minuta jane shenuar...

Vllaznia U19 barazon ndaj Ilirisë, por shkon në +3 ndaj Shkëndisë

Në barazim 1-1 është mbyllur ndeshja e sotme e javës së 22-të në mes 19 vjeçarëve të Vllaznisë dhe Ilirisë, e luajtur në stadiumin e qytetit të Krujës pasditen e sotme. Në pamje të parë konsiderohej një ndeshje e lehtë...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR