Drejtori i Akademisë Hoxha: Kushtet e kontratave, ofenduese për lojtarët e rinj të Vllaznisë

Largimi i dy- tre lojtareve te ekipit U19 nga Vllaznia ka bere qe ne ambjentin sportiv shkodran te kete nje debat per kete çeshtje. Palet jane ndare me dysh dhe ne fakt kjo nuk ndodh vetem ne opinion por...

Alivoda dhe Bizi nuk mjaftojnë. Përfaqësuesja U17 e Shkodrës humb finalen ndaj Korçës

Kombëtarja Rajonale U17 e Shkodrës nuk ia ka dalë të shpallet kampione për sezonin 2018-2019. Ajo ka luajtur pasditen e sotme finalen në "Elbasan Arena" finalen përballë ekipit të Zonës së Korçës. Kjo e fundit ka luajtur më mirë...

Vllaznia U15 e treta në turneun e Selanikut. William Cungu vlerësohet si lojtari më...

Pavarësisht dëshirës për të triumfuar në turneun e Selanikut, ekipi Vllaznia U15 është renditur në vendin e tretë. Ky ka qenë verdikti i këtij turneu që është mbyllur mesditën e sotme. Ndeshja përcaktuese ka qenë ajo në mes ekipit nga...

Shkodra prek finalen e “Elbasan Arenës”, Edi Martini: Mposhtëm kundërshtarin dhe arbitrat

Dy vitet e fundit nuk kanë qënë edhe aq të suksesshme për Vllazninë, e cila e festoi 100 vjetorin në ligat inferiore të futbollit në vend. Por, pavarësisht problemeve te skuadra A, ekipet e moshave të kuqebluve po bëjnë një...

Vllaznia U15 fiton edhe ndeshjen e dytë në Greqi. Nesër ndeshja gjysmëfinale me PAOK

Tjetër fitore për Vllaznia U15 në turneun e Selanikut dhe ajo është shumë pranë kalimit në finalen e këtij turneu. Edhe në takimin e dytë, djemtë e drejtuar nga trajneri Ylad Pirani kanë treguar dominimin absolut ndaj kundërshtarit me...

Vllaznia U15 e nis me goleadë turneun e Selanikut. Mund 6-0 ekipin “Atermon”

15 vjeçarët e Vllaznisë e kanë nisur me fitore turneun e Selanikut ku janë duke marrë pjesë. Madje, e kanë nisur me një goleadë teksa kanë mundur me rezultatin e thellë 6-0 ekipin vendas të Atermon. Serinë e golave të...

VLLAZNIA U15 MERR PJESË NË NJË TURNE NË GREQI

Suksesi I pak ditëve më parë I ekipit U15 të Akademisë Vllaznia kur u shpall kampion I Ligës Amatore për Zonën e Shkodrës, është shpërblyer nga drejtuesit e klubit me një pjesmarrje në një turne ndërkombëtar që do të...

Vllaznia U17 fiton miqësoren me Internacional. Shënojnë Popaj e Alivoda

Sezoni është mbyllur por për ekipet e Akademisë Vllaznia puna vazhdon. Tashmë ekipet kanë filluar të bëjnë edhe seleksionimet e lojtarëve për sezonin e ri dhe në këtë periudhë nuk mungojnë as ndeshjet miqësore. Një të tillë ka zhvilluar Vllaznia...

Risia me moshat, edhe U-15 me kampionat kombëtar. Vllaznia do ta nis si pretendente

Sektori i moshave pranë FSHF-së po mendon që edhe kampionati për 15-vjeçarë të jetë një garë zyrtare, e madje thuajse si kampionatet U-17 dhe U-19. Në fakt, gara për U-15 është zhvilluar mes zonave rajonale, por me shumë gjasa...

“Shkodra 2006” paraqitje dinjitoze në “Galliani Cup” në Hungari, Gabriel Kulla lojtari më i...

Paraqitje dinjitoze mund të konsiderohet ajo e ekipit "Shkodra 2006" për grupmoshën U11 në turneun ndërkombëtar "Galliani ëorld Cup Budapest 2019" zhvilluar në Hungari, teksa në fund ka marrë edhe një kupë si ekipi perspektivës, ngaqë në rradhët e...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR