Analiza e drejtorit Neziri: Ecuria e Akademisë Vllaznia pozitive, ndonëse mund të bënim më...

Me titullin kampion për ekipin U15 është mbyllur sezoni sportiv 2018-2019 për ekipet e Akademisë Vllaznia. Sa I takon rezultateve në përgjithësi, ato mund të kishin qenë edhe më të mira, por gjithsesi për drejtorin teknik të saj Alban...

Imran Fusha, 78 gola në 24 ndeshje. Ja kush është e ardhmja e futbollit...

Vetëm 11 vjeç por po spikat me klasin dhe talentin e tij. Konsiderohet jo më kot si e ardhmja e futbollit shkodran. E kemi fjalën për futbollistin Imran Fusha i cili edhe në kampionatin e fundit që sapo ka...

William Cungu flet si kapiten: Të përfaqësosh Vllaznisë është diçka shumë e veçantë

Vllaznia U15 dje pasdite u kurorëzua si kampione e Ligës Amatore për Zonën e Shkodrës pasi mundi në finale me rezultatin 1-0 ekipin Atletik. Pas kësaj ndeshje është zhvilluar edhe ceremonia e dorëzimit të kupës ku Mjeshtri i futbollit shqiptar...

Lojtari i perspektivës, Arval Maliqi: Kënaqësi të nisësh karrierën me trofe e vlerësime

Në kampionatet e Ligës Amatore në Zonën e Shkodrës kanë qenë të shumtë lojtarët që kanë spikatur por njëri prej të vlerësuar ditën e djeshme në mbyllje të kampionatit të grupmoshës U15, ka qenë edhe Arval Maliqi.. Lojtari i Vllaznisë...

Albion Kurbasha, 15 vjeçari që u shpall lojtari më i mirë. Ëndrra ime, të...

Në çdo garë dhe kampionat që zhvillohet, ka edhe vlerësime. Kështu ka ndodhur edhe në kampionatin e grupmoshës U15 për Zonën e Shkodrës ku diplomën e sportistit më të mirë e ka marrë futbollisti i Akademisë Vllaznia Albion Kurbasha. I...

Mbyllet Liga Amatore, përzgjidhen arbitrat më të mirë/ EMRAT

Liga Amatore per Zonen e Shkodres i ka dhene fund pasditen e djeshme kampionateve te saj me kurorezimin e ekipeve dhe futbollisteve me te mire per sezonin 2018- 2019. Perveç tyre ka patur edhe nje vleresim tjeter, pikerisht per arbitrat...

Astrit Prençi flet pas suksesit: Drejtoj një ekip shumë të mirë, janë e ardhmja...

Suksesi i ekipit Vllaznia U15 që sot pasdite u shpall kampion për Ligën Amatore, Zona e Shkodrës, ka gëzuar padyshim të gjithë pjestarët e tij. Njeriu që drejton këtë ekip, Astrit Prençi, ka dashur ta ndajë suksesin me të...

Vllaznia U15 mund Atletik dhe shpallet kampione

Shumë emocione ka dhuruar finalja e pasdites së sotme, ajo në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Atletik të moshës 15 vjeç dhe që ka ulur siparin e të gjithë kampionateve të moshave për Zonën e Shkodrës të sezonit 2018-2019. Në...

“Kampi veror 2019”, një mundësi e re argëtimi për fëmijët në Shkodër

Tashme qe jane mbyllur të gjithë kampionatet e futbollit të moshave, të gjithë sportistët e vegjël duhet të fillojnë të mendojnë për pushimet. Në fakt, jo të gjithë ndoshta do të kenë mundësi që të jenë në plazh apo...

“Shkodra 2006”, Akademia ku mësohet të luhet bukur futboll

E krijuar 13 vite më parë Akademia "Shkodra 2006" është munduar të krijojë profilin e një vendi ku elementi i ri mësohet të luajë bukur futboll. Pikërisht për këtë arsye, edhe në ceremoninë e zhvilluar dje nga Zyra Rajonale e...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR