Fiksojeni këtë emër: Tomas Kiri! 14 vjeçari që do mbrojë portën e ekipit U17...

Lojtarët e Akademisë Vllaznia vërtetë ndoshta nuk janë vlerësuar aq sa duhet nga trajnerët e ekipeve kombëtare, megjithatë ato vazhdojnë të spikasin me paraqitjet e tyre në ekipet që luajnë. Shembulli më i mirë është ai i portierit Tomas...

Akuza e drejtorit Neziri: Ndërrohen trajnerët e ekipeve kombëtare, por sistemi mbetet i njëjti

Paraditen e së hënës në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit, trajner i kombëtares U19 Nevil Dede dhe ai i kombëtares U17- shkodrani Elvin Beqiri, kanë dalë në një konferencë për shtyp ku kanë folur për ndeshjet e rradhës...

Elvin Beqiri shpall listën e kombëtares U17. Mungojnë nga Akademia Vllaznia, por janë tre...

Nese ne kombetaren U19 eshte i ftuar nje futbollist nga Akademia Vllaznia, tek kombetarja U17 situata eshte edhe me keq. Asnje futbollist nga kjo Akademi nuk eshte ftuar ne grumbullimin e rradhes ndonese trajner tashme i saj eshte shkodrani...

Paulin Ndoja nga sot zyrtarisht pjesë e KF Vllaznia. Ja posti që do mbajë

Pas një shkëputje të shkurtër disamujore, legjenda e portës shkodrane Paulin Ndoja është rikthyer sërish të jetë pjesë e strukturave të Klubit të Futbollit Vllaznia. Ky i fundit ditën e sotme ka bërë të ditur se ish-portieri i njohur...

Presidenti i “Juban Danja” Ferdinand Jaku tashmë me një “post” të ri

Përveç kontributit që jep në mjekësi prej shumë e shumë vitesh, Ferdinand Jakun më së shumti në opinionin sportiv e njohin si presidenti i "Juban Danja". E ka krijuar të parin ekip të futbollit të femrave në Shqipëri që...

Zëvendëspresidenti i FSHF-së në Shkodër për të mbështetur fëmijët e komunitetit rom dhe egjiptian

Premtimi i Federates Shqiptare te Futbollit per te mbeshtetur me baze materiale ekipin e futbollit te moshave te komunitetit rom dhe egjiptian qe luan nen siglen e "Juban Danjes" ne kampionatin e Liges Amatore, eshte bere realitet diten e...

Portieri shqiptarë hero, kualifikon Cityn në gjysmëfinale të Carabao Cup

Kanë përfunduar me barazim 90 minuta të ndeshjes Leicester City-Manchester City, ndeshje kjo në kuadër të çerekfinales së Carabao Cup, gjë që janë dashur penalltitë për të përcaktuar fituesin e kësaj ndeshje. Hero i kësaj ndeshje ishte Aro Muric...

Projekti “Grow” mbush 1 vit. Në Shkodër u zbatua në 44 shkolla

Sot në kompleksin "Lici" u zhvillua një aktivitet i organizuar nga FSHF me kordinator të projektit "Grow" për Shkodrën Klazer Shkëmbi dhe shkollave të qytetit "Skënderbeg", "Ali Laçej", "Haxhi Hajdari" dhe "Osman Llampijar". Një organizim perfekt dhe ku fitues ishin...

Lajm shumë i mirë: Ndeshje ndërkombëtare të enjten për Vllaznia U19

Me ndeshjet e sotme, është mbyllur gjysma e parë e kampionatit të moshave dhe Vllaznia U19 në ndeshjen e fundit fitoi 2-1 në Tiranë ndaj Akademisë. Ndeshjet zyrtare për këtë ekip do të rinisin në mesin e muajit janar...

Qardaku dhe Qarri i japin një tjetër fitore Vllaznia U19

Tjetër fitore për Vllaznia U19 dhe tashmë ajo udhëheq e vetme renditjen e kampionatit (rivalja e saj Shkëndia ka edhe dy ndeshje për të luajtur). Kuqeblutë e trajnerit Luan Zmijani kanë mundur pasditen e sotme ekipin Akademia e Futbollit...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR