E ardhmja e Ardian Memës, Tirana merr vendimin për trajnerin

Nuk ka më dyshime. Ardian Mema do të vijojë të jetë trajner i Tiranës. Lajmi është bërë publik nga klubi bardheblu nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare në “Facebook”. 49-vjeçari ka firmosur kontratë 1-vjeçare me bardheblutë, me opsion për...

Elseid Hysaj përfundon te Alketa Vejsiu: Do i organizoj dasmën në kalanë e Shkodrës

Elseid Hysaj ka zgjedhur që verën e këtij viti të mos e kaloj me pushimet e zakonshme me miq e familjarë të tij. Mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare këtë verë do të djegë shaminë e beqarit para familjarëve të tij...

Showgirli shkodran “djeg” rrjetin me fotot e saj

Ditë reklaksi për vajzën shqiptare të televizionit, Erjona Sulejmani. Ish-bashkëshortja e Blerim Dzemaili tashmë ka nisur turin e saj të pushimeve në plazh dhe nuk humbet asnjë rast për të shfaqur format e saj super seksi, sikurse zakonisht. Fotoja e...

Shqipëria mund 3-1 Maqedoninë e Veriut. Tre golat shënohen nga futbollistet e Vllaznisë

Kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave, e drejtuar nga trajneri Vioresin Sinani, ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj Maqedonisë së Veriut në ndeshjen e parë miqësore të zhvilluar ditën e sotme në stadiumin “Sopoti” të qytetit të Librazhdit. Pjesa e...

U largua nga Partizani, Skënder Gega pranë akordit me klubin e ri

Trajneri Skënder Gega arriti t’i rikthente titullin kampion Partizanit, pas plot 26 vitesh. Pavarësisht triumfit historik, 55-vjeçari u largua papritur nga të kuqtë, duke shokuar opinionin sportiv me vendimin e parë. Arsyet e largimit të Gegës nga Partizani nuk janë...

Tirana hidhet sërish në sulm për Alen Sherrin

Tirana e ka pasur në traditë që të afrojë lojtarët më të talentuar të Vllaznisë. Kështu ka ndodhur ndër vite. Bardheblutë janë vënë në kërkim të një portieri, ndërsa duket se i janë rikthyer “dashurisë së vjetër”. Alen Sherri, “gardiani”...

“Superiorja e ashpër, nuk duhen lojtarë për numër”, Gocaj jep “leksione” merkatoje

Olsi Gocaj është një tjetër futbollist që mbylli sezonin me Vllazninë dhe që pret që të firmosë edhe për një sezon tjetër për këtë fanellë. Pavarësisht se drejtuesit e klubit ende nuk kanë filluar negociatat, disa nga lojtarët që mbajtën...

William Cungu flet si kapiten: Të përfaqësosh Vllaznisë është diçka shumë e veçantë

Vllaznia U15 dje pasdite u kurorëzua si kampione e Ligës Amatore për Zonën e Shkodrës pasi mundi në finale me rezultatin 1-0 ekipin Atletik. Pas kësaj ndeshje është zhvilluar edhe ceremonia e dorëzimit të kupës ku Mjeshtri i futbollit shqiptar...

Lojtari i perspektivës, Arval Maliqi: Kënaqësi të nisësh karrierën me trofe e vlerësime

Në kampionatet e Ligës Amatore në Zonën e Shkodrës kanë qenë të shumtë lojtarët që kanë spikatur por njëri prej të vlerësuar ditën e djeshme në mbyllje të kampionatit të grupmoshës U15, ka qenë edhe Arval Maliqi.. Lojtari i Vllaznisë...

“Pronari i Partizanit dhe Olsi Rama do blejnë klubin e Lotitos për 16 milionë...

Salernitana mund të ketë pronar shqiptar në të ardhmen. Lajmi vjen nga Italia, ku raportohet se pronari i klubit të Partizanit, Gazmend Demi dhe drejtori i klubit, Olsi Rama, po negociojnë që të blejnë Salernitanën. Ky klub është në pronësi...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR