Lojtarja e Kombëtares thirrje qeverisë, Rrotani: Futbolli është jeta jonë, mos na e merr...

Thirrjet e njerëzve të ndryshëm të sportit s’mungojnë për qeverinë, teksa i kërkojnë rifillimin e kampionatit. Së fundmi është futbollistja e Kombëtares, Klaudia Rrotani që bën apel instancave përkatëse për rifillimin e sportit. Njëkohësisht lojtarja e ekipit të Juban Danja,...

Sot është ditë feste tek Vllaznia e femrave

Dite te veshtira per te gjithe, por tek Vllaznia e femrave sot ka feste. Njeriu qe e ndertoi kete ekip dhe po e drejton ate me shume sukses, presidenti Lazer Matija, feston diten e lindjes. Ai sot mbush 52...

Futbolli i femrave, tani FSHF-ja iu sugjeron të shikojnë edhe filma

Në këtë periudhë izolimi, ku aktivitet janë pezulluar për shkak të Koronavirusit, Federata Shqiptare e Futbollit, ka qenë tepër aktive me postimet në faqen zyrtare. Krahas ushtrimeve dhe udhëzimeve se si futbollistët të stërviten në kushte shtëpie, FSHF ka...

HISTORIA IME/ Denada Avullija, futbollistja e ‘Juban Danja’

Unë quhem Denada Avullija , jetoj në Hajmel dhe jam 17 vjeçe . Pasioni im per futboll ka qenë që në moshë të vogel , që kur u ktheva nga Greçia . Si fillim pasioni im per futboll vazhdoi...

Tek ‘Juban Danja’ sot ka festë, trajneri Ligataj ka ditëlindjen

Kohe te veshtira por kjo nuk na pengon qe ne keto dite te mund te festojme. Sot ne familjen Ligataj do te kene arsye per te festuar sepse nje nga pjestaret e kesaj familje, pikerisht Elvisi, ka ditelindjen. Trajneri aktual...

Historia ime/ Samena Markaj (Juban Danja)

Une quhem Samela Markaj, jam 17 vjeç dhe jetoj ne qytezen Laç-Vau-Dejës. Futbolli, nje emer kaq i dashur per te gjithe boten mbare. Nje emer i cili me rrembeu deshirat dhe pasionet e mia per sportin. Deshiren per ta...

PERSONAZH/ Ornela Lleshi, e ardhmja e futbollit të femrave

Unë quhem Ornela Lleshi, jam 17 vjeçe dhe jetoj në Laç-Vau-Dejës. Pasioni dhe pëlqimi im për sportin në përgjithësi ka lindur që në fëmijërinë time, kur jetoja në Greqi dhe merrja pjesë në aktivitete të ndryshme sportive që organizoheshin...

Kombëtarja e femrave ngjitet në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja shqiptare e femrave është ngjitur në renditjen e përgjithshme të FIFA-s. Skuadra e drejtuar nga trajneri Armir Grima ka ngjitur dy pozicione në 3 mujorin e fundit dhe tashmë pozicionohet në vendin e 75-të, duke parakaluar përfaqësuesen e...

Parmeza: Duhen vetëm dy javë përgatitje për ta bërë gati ekipin për ndeshje

Me shpresën se situata e pandemisë do të përmirësohet shpejt dhe sporti ashtu si çdo pjesë tjetër e jetës tonë do t’I kthehet normalitetit, sportistët po mundohen të bëjnë planet për rikthimin në ndeshje dhe aktivitetet zyrtare. Megjithatë e...

Paula Jaku: Ditë të vêshtira por po e ruaj formën sepse kalçeton e kam...

Paula Jaku futbollistja e ‘Juban Danja’ dhe e ekipit Kombëtar femra, në një rrëfim special për televizionin "Rozafa’ të Shkodrës. Mesfushorja ka theksuar se lajmin e përhapjes me shpejtësi të COVID-19, e ka marrë vesh nga Qipro. Aty ku futbollistja kuqezi, ishte në aktivitet zyrtar...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR