Grumbullohet ekipet kombëtare të femrave, 9 futbolliste janë nga “Juban Danja”

Javen e ardhshme ekipet kombetare te futbollit te femrave do te nisin grumbullimet e tyre ne seleksionimin e rradhes. Trajneret Vioresin Sinani, Marenglen Kule dhe Agustin Kola kane percaktuar nderkohe edhe listen e lojtareve qe kane ftuar p Keshtu, siç...

Përsëritet historia, Apolonia synon t’i rrëmbejë Kupën Vllaznisë

Apolonia dhe Vllaznia do të ndeshen ditën e premte në orën 13:00 në finalen e Kupës së Shqipërisë për femra. Të dyja ekipet e synojnë trofeun, ndërsa vitet e fundit vihet re një rritje e fierakëve në futbollin e...

Apolonia – Vllaznia, të premten në “Elbasan Arena” luhet finalja e madhe

Apolonia dhe Vllaznia do të diskutojnë mes tyre Kupën e Shqipërisë për femra, trofeun e dytë për nga rëndësia në futbollin shqiptar të femrave. Ndeshja finale do të zhvillohet ditën e premte, në orën 13:00, në stadiumin “Elbasan Arena” dhe...

Merret vendimi/ Finalja luhet të premten në Elbasan, Apolonia e deshi në prill. Vllaznia...

Finalja e Kupës së Shqipërisë në futboll për femra ka qenë planifikuar prej kohësh nga ana e Federatës Shqiptare të Futbollit të luhet këtë mesjavë. Por në fakt, drejtuesit e Apolonisë, skuadrës tjetër që ka dalë në finale përveç...

Vajza rekordmene e golave për Vllazninë…stërvitet me Shkëndijën

Rreth 100 km larg Tiranës, në fshatin Prell të Burrelit është lindur golëshënuesja më e mirë në botë për vitin 2018, Megi Doçi, e cila vetëm vitin e shkuar shënoi 84 gola. Gjithçka ka filluar në shkollën 9-vjeçare të fshatit. “Kjo...

Kupa e Shqipërisë për femra, Apollonia – Vllaznia finalja e madhe

Janë zhvilluar ditën e sotme ndeshjet gjysëm finale për Kupën e Shqipërisë në futbollin e femrave, me Vllazninë dhe Apolloninë që do të diskutojnë ndërmjet tyre finalen e madhe për të siguruar trofeun. Në Qendrën Sportive Kamëz u zhvillua ndeshja...

Vllaznia “shpartallon” Kinostudion, siguron finalen e gjashtë të rradhës në Kupë

Për të gjashtin vit me rradhë Vllaznia e femrave siguron daljen në finale të Kupës së Shqipërisë dhe javën e ardhshme do të synojë të fitojë për herë të gjashtë këtë trofe. Në ndeshjen e sotme gjysmëfinale ndaj Kinostudios që...

Me fanellën e VLLAZNISE, Megi Doçi, golashënuesja më e mirë në botë, bën URIMIN...

Ka zgjedhur një foto me fanellën e Vllaznisë, dhe sigurisht në momentin që me ekipin e saj ka shënuar gol, për të uruar Vllazninë dhe Shkodrën në këtë 100 vjetor të krijimit të klubit të Futbollit. Megi Doçi, e...

Apeli i Megi Doçit për prindërit: Lejoni vajzat të ndjekin pasionet e tyre!

Ajo është 22 vjeç, ende nuk ka mbaruar studimet e larta por është golashënuesja më e mirë në botë për vitin 2018. Kjo është Megi Doçi, vajza e cila luan për Vllazninë dhe kombëtaren shqiptare të futbollit ndërkohë që...

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia përballë Kinostudios, me sytë nga finalja

Fundjavën që lamë pas janë luajtur ndeshjet çerekfinale të Kupës së Shqipërisë në futboll për femra, në të cilat kanë luajtur edhe tre ekipet shkodrane. Ndër to, vetëm Vllaznia ka fituar dhe ka siguruar të drejtën për të vazhduar...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR