Megi Doçi e jashtëzakonshme, shijoni “perlën” e saj të rradhës…/VIDEO

Rruga e Vllaznise se femrave drejt titullit te gjashte kampion rradhazi vazhdon dhe ajo po vijon dominimin absolut në futbollin e femrave, teksa një ditë më parë ka shkatërruar me shifrat 0-6 ekipin Juban Danja. Në këtë takim ra në...

Vllaznia fiton thellë “derbin” me “Juban Danja”. Titulli, thjesht çështje kohe

"Derbi" i Shkodrës në futboll për femra, ai në mes "Juban Danja" dhe Vllaznia, i luajtur pasditen e sotme në "Reshit Rusi", është fituar nga kjo e fundit me rezultatin e thellë 6-0. Një fitore që mbase mund të kishte...

Arlinda Gruda, sulmuesja e Vllaznisë që spikat për lojën e golat e saj

Pak kohë më parë ka mbushur 23 vjeç, megjithatë duket se "një jetë të tërë" që merret me futbollin dhe po ashtu shpallet kampione. E kemi fjalën për futbollisten e Vllaznisë Arlinda Gruda e cila është pjesë e rëndësishme...

“Juban Danja” pas “derbit” me Vllazninë, drejt Italisë për një turne të rëndësishëm

Të dielën "Juban Danja" do të luajë një ndeshje të rëndësishme në kampionat përballë Vllaznisë dhe padyshim që do të tentojë të bëjë një paraqitje sa më të mirë. Por ndërkohë ekipi i drejtuar nga presidenti Ferdinand Jaku po bëhet...

Esmeralda Franja, mesfushorja e talentuar e Vllaznisë dhe e kombëtares shqiptare

Në ndeshjen e fundit ndaj Teutës ka shënuar një gol shumë të bukur nga një goditje dënimi dhe kjo e ka bërë të ndjehet mirë atë sepse ka kontribuar në një tjetër fitore të Vllaznisë. Esmeralda Franja në fakt...

Franja dhe Doçi mjaftojnë. Vllaznia mund edhe Teutën dhe ruan distancën me ndjekëset

Golat e Esmeralda Franjes dhe Megi Doçit në pjesën e parë, i kanë mjaftuar Vllaznisë së femrave të sigurojë fitoren e rradhës, këtë herë ndaj Teutës së Durrësit. Në pamje të parë rezultati 2-0 me të cilin është mbyllur kjo...

Kombëtarja e Vioresin Sinanit ndëshkohet nga goditja e dënimit. Humbet 0-1 ndaj Bosnjës

Kombëtarja shqiptare e futbollit të fermave është mundur me rezultatin 1-0 nga Bosnje Hercegovina në ndeshjen miqësore, që u zhvillua sot në Zenica të Bosnjes. Shqipëria e nisi me këtë formacion: Rexhepi, Hila, Rrahmani, Bajraktari, Maliqi, Begallo, Morina, Doçi, Gjini,...

Kombëtarja përgatitet për miqësoren me Bosnje- Hercegovinën, dominojnë futbollistet shkodrane

Kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave e drejtuar nga trajneri Vioresin Sinani ka filluar ditën e djeshme grumbullimin tre ditor në prag të ndeshjes miqësore që do të zhvillojë më datë 4 Prill në Zenica kundër Bosnje Hercegovinës. Kombëtarja e...

Vllaznia femra fiton “derbin” me AAS. Titulli i gjashtë kampion gjithnjë e më afër

Java e 13-të e kampionatit kombëtar të futbollit të femrave ka dhuruar të 13-tën fitore për ekipin e Vllaznisë. Ajo ka fituar pasditen e sotme "derbin" me AAS me rezultatin e thellë 5-0. Një fitore pa shumë djersë, por që...

Paula Jaku “mund e vetme” Termin. “Juban Danja” merr një fitore me shumë vlerë...

Përpos ndeshjes Vllaznia- Maliqi, sot është luajtur edhe takimi tjetër ai në mes Termit dhe Juban Danjes dhe që ka mbyllur javën e parë të fazës së dytë të kampionatit. Ky takim është luajtur pasditen e sotme në kryeqytet dhe...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR