Skuadra e tij u mund 0-7 nga Vllaznia, trajneri Gjonpalaj: Nuk është çudi të...

Ndeshja e sotme Vllaznia- Kinostudio ka qenë më e rëndësishmja e javës së tetë të kampionatit të futbollit të femrave ngaqë ndesheshin me njëra- tjetrën dy pretendentet kryesore për titullin kampion. Por në fakt, rezultatin 7-0 i fiksuar në...

AAS femra “shpartallon” Pogradecin. E mundin me rezultatin e thellë 11-0

Mesditën e sotme në kompleksin "Hasaj" në Shkodër është luajtur një tjetër ndeshje e kampionatit të femrave. AAS ka pritur ekipin e Pogradecit në këtë ndeshje dhe ka fituar me rezultatin e thellë 11-0 ndaj tij. U mendua që...

Rrotani & P. Jaku mundin Teutën. Juban Danja fiton 2-0 në Durrës

Në kuadrin e ndeshjeve të javës së tetë të kampionatit të futbollit të femrave, sot në Durrës është zhvilluar një përballje interesante në mes Teutës vendase dhe "Juban Danjes". Kjo e fundit ka luajtur më mirë dhe ka arritur të...

Vllaznia supersfidën e kthen në “nxemje”. Mund 7-0 rivalin kryesor të saj, Kinostudion

Duhej të ishte një sfidë me shumë rivalitet sepse përballeshin dy prej ekipeve më të mira të futbollit të femrave në Shqipëri, por Vllaznia "s'ndal dorën" dhe mund thellësisht 7-0 ekipin e Kinostudios. Në ndeshjen e luajtur paraditen e...

Vllaznia- Kinostudio, sfida përcaktuese e kampionatit të femrave luhet të shtunën

Shtatë javët e deritanishme të kampionatit të futbollit të femrave kanë shmangur përballjet direkte në mes ekipeve pretendente dhe dyket se tashmë ka ardhur momenti që ato të vihen në provë përballë njëri- tjetrit. Kjo do të ndodhë në...

Luhet “derbi” i Shkodrës, “Juban Danja” fiton 5-1 ndaj AAS

Sot pasdite është luajtur ndeshja e fundit e javës së shtatë të kampionatit kombëtar të futbollit të femrave, që ka konsistuar në përballjen e dy ekipeve shkodrane, atij "Juban Danja" dhe AAS. E para ka luajtur më mirë dhe...

Më në fund thyhet Vllaznia e femrave, pëson të parin

Vllaznia e femrave ka zhvilluar sot ndeshjen e rradhës teksa ka luajtur në kryeqytet ndaj ekipit Term ndaj të cilit ka fituar me rezultatin e thellë 7-1. Fitorja e vajzave kuqeblu nuk është vënë asnjëherë në dyshim megjithatë në...

Futbollistja shkodrane bën shqiponjën dhe tërheq vëmendjen me këtë foto

Festa e Pavarësisë së Shqipërisë padyshim që ka ngjallur tek të gjithë shqiptarët ndjenjën e nacionalizmit dhe secili është mundur ta tregojë atë duke u veshur kuqezi, duke bërë shqiponjën apo dhe në mënyra të tjera. Por futbollistja e njohur...

Sulmuesja e Vllaznisë Megi Doçi nuk di vetëm të shënojë. Ja çfarë veprimi ka...

Golashënuesja më e mirë në historinë e futbollit të femrave Megi Doçi, nuk di vetëm të shënojë. Ajo bën mirë edhe shumë gjëra të tjera dhe këtë gjë e ka shfaqur edhe sot me një veprim që ka bërë. Meqenësë...

Pesë lojtare të “Juban Danjes” gati për Kombëtaren, e tregon presidenti shkodran

Kombëtarja e femrave U-17 ka nisur seleksonimin për të pasuruar skuadrën me elemente cilësore nga kampionati shqiptar. Sot, është presidenti i ekipit të Juban Danjës, Ferdinand Jaku i cili njofton se në kompleksin sportiv të Kamzës janë provuar pesë lojtare....
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR