Vllaznia do te luaje diten e neserme ndeshjen gjysmefinale te grupit 7 dhe perballe saj do te jete kampionia e Kosoves- Ep Com Hajvalia. Vajzat kuqeblu duken me te motivuar se kurre per te nisur nje edicion tjeter te suksesshem ne Europe.

Duke folur para gazetareve ne konferencen e sotme per shtyp, trajneri Haris Lika eshte shprehur: “Sa i takon ndeshjes se neserme, me duhet te them se e kemi pergatitur ashtu si duhet. Kemi patur ne dispozicion nje kohe te gjate per kete gje, kohe e cila me ka ndihmuar edhe mua si trajner te ingranohem me ekipin.

Stafi me ka mbeshtetur shume per t’u ingranuar shpejt me ekipin dhe po ashtu edhe vajzat, te cilat gjej rastin t’i falenderoj per perkushtimin me te cilin sterviten. Kemi bere nje pune te mire, por duhet dite se jane ndeshje me nje rendesi shume te madhe.

Nuk kemi luksin te nenvleresojme asnje ekip sepse secili prej tyre eshte kampion ne vendin e tij. Me perkushtim maksimal ne fushen e lojes, besoj se do te bejme diçka te mire neser. Te luajturit e ketyre ndeshjeve ne Shkoder na e shton edhe me shume pergjegjesine per te triumfuar.

Sa i takon ekipeve rivale, nuk mund te themi se kush eshte me e forta apo me e dobeta, sepse i gjithe fokusi per ne eshte i perqendruar per momentin vetem tek sfida e neserme ndaj Hajvalise. Nje skuader qe e njohim mire, e vleresojme, por qe natyrisht do te tentojme ta mundim dhe te shkojme ne ne finalen e grupit”./SHKODRA-SPORT.COM/

Te plote prononcimin e trajnerit te Vllaznise Haris Lika dhene ne konferencen e sotme per shtyp, mund ta ndiqni ne kanalin zyrtar te gazetes “Shkodra Sport” ne youtube duke klikuar ne linkun e meposhtem: