Vllaznia femra merr edhe fitoren e dytë në “Champions”, por nuk i mjafton për...

Dominimi nga ekipi i femrave të Vllaznisë në futboll po vazhdon. Vajzat e drejtuara nga tekniku Nikolin Leka kanë marrë fitoren e dytë në grupin e tyre, duke mposhtur ekipin e Aneni Noi (Moldavi). 1-4 triumfuan vajzat shkodrane, me gola të...

Presidenti Matija: Do të synojmë fitoren edhe në ndeshjen e fundit

Pasditen e së martës, Vllaznia e femrave do të zhvillojë ndeshjen e tretë dhe të fundit në grup, të vlefshme për "Champions League Women". Përballë saj do të jetë kampionia e Moldavisë SS Anenii Noi. Kjo e fundit i ka...

“Champions League Women”, Vllaznia fiton 3-1 ndaj kampiones së Estonisë

Vllaznia në futboll për femra ka gjetur fitoren e parë të këtij edicioni të Ligës së Kampioneve të Europës. Ajo ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj kampiones së Estonisë Parnu, në takimin e luajtur pasditen e së premtes në Sarajevë...

FUTBOLL FEMRASH/ Vllaznia e nis me humbje aventurën në Champions

Në Shqipëri Vllaznia e Shkodrës në futbollin për femra është dominuese absolute dhe nuk ka asnjë rival të denjët që ta konkurrojë për titullin kampion. Në të gjitha përballjet vajzat shkodrane korrin suksese me golead, por në arenën ndërkombëtare nuk...

Vllaznia femra të enjten miqësore me kampionen e Kosovës

Vllaznia në futboll për femra vijon përgatitjet për ndeshjet e Ligës së Kampioneve që do të zhvillohen muajin e ardhshëm dhe pas periudhës së stërvitjes me ngarkesa fizike, tashmë i ka ardhur momenti për të luajtur edhe disa ndeshje...

Bukuroshja e Vllaznisë zbulon të pathënat: Futbolli dhe tifozët janë të mrekullueshëm, ja planet...

Uendi Muja është një prej atyre femrave që nëse e shikon në rrugë, mund të mendosh që është një modele dhe që nuk ka lidhje me sportin, po realisht nuk është ashtu. Po flasim për futbollisten e Vllaznisë dhe Kombëtares...

Tragjedia e rëndë/ Shkodra në zi, zbulohet shkaku i vdekjes së talentes 12 vjeçare

Një ngjarje e rëndë ka troditur sot qytetin e Shkodrës. Futbollistja e ekipit të moshave të Juban Danjës, Klevina Ndoka ka ndërruar jetë. Ndoka aktivizohej me ekipin e moshave të femrave, ndërsa shihej si një fëmijë shumë i talentuar. Ajo...

Bujar Qamili surprizohet nga futbollistet e Vllaznisë në recitalin e tij (VIDEO)

Mbremjen e djeshme ne Tirane eshte zhvilluar koncerti recital i kengetarit te miremjohur shkodran Bujar Qamili. Ne mes te ftuarve te tjere kengetare dhe humoriste, ka patur edhe disa te ftuara speciale. Behet fjale per futbollistet e ekipit te Vllaznise te...

Vllaznia femra kampione e Shqipërisë për të pestin vit rradhazi (video)

Vllaznia në futboll për femra mesditën e së shtunës është shpallur për të pestën herë rresht kampione e Shqipërisë. Ajo e ka fituar edhe ndeshjen e fundit të kampionatit, atë me Pogradecin me rezultatin 5-0 dhe menjëherë pas përfundimit të...

Grima: Edhe kombëtarja e femrave po na dhuron emocione.Niveli i saj është në rritje

Me 4 pikë i ka mbyllur eliminatoret e Kupës së Botës kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave. Ndeshja e djeshme ndaj Bjellorusisë në "Elbasan Arena" ka qenë "qershia mbi tortë" për ekipin kuqezi. Fitorja e djeshme ndaj Bjellorusisë e ka lumturuar...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR