Kombëtarja shqiptare e vajzave U-19 i nisi ndeshjet e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian duke fituar me rezultatin 2-1 ndaj Lituanisëë. Nje start i mbare i skuadres se drejtuar nga trajneri shkodran Kreshnik Krepi.

Por njekohesisht pjese e kesaj kombetareja jane edhe disa futbolliste shkodrane dhe me tre prej tyre “Atletik Klub Shkodra” eshte krenuar per kete sukses. Behet fjale per Armela Reshitin, Rosela Vasen dhe Klevisa Ndocin. Ja çfare shkruhet ne postimin e kesaj shoqate:

“Ne grumbullimin per ndeshjet kualifikuese te kampionatit Europian per moshen U-19 jane thirrur nga trajneri Kreshnik Krepi 3 lojtaret tona: Armela Reshiti, Rosela Vasa dhe Klevisa Ndoci.

Ne ndeshjen e pare te ketyre kualifikuese ku Shqiperia mori 3 piket e para, kunder ekipit Lituanez, ka rene ne sy goli i fitores i realizuar nga Rosela Vasa e cila ka ekzekutuar ne menyre perfekte nje goditje denimi disa metra larg zone.
I urojme vajzat per kete fitore dhe suksese ne ndeshjet e radhes!”