Vizita qe po ben ne Arabine Saudite do te mbetet gjate ne kujtesen e Hysen Zmijanit. Legjenda e Vllaznise dhe e kombetares shqiptare ka qene i ftuar ne ndeshjen e “Asia Champions League” ne mes Al Nassr dhe Al Duhail, e cila u mbyll me fitoren e se pare ne shifrat 4-3.

Ftesa e ka patur nje arsye te veçante: Per ta respektuar kete figure e cila pat kontribuar ne shpalljen kampion te Al Nassr ne vitet 1993-1995. Dhe Zmijani eshte ndjere vertete i vleresuar dhe i respektuar per kete ftese.

Ai ka patur mundesine nderkohe perveçse te shijoje lojen dhe golat e njerit prej futbollisteve me te medhenj ne Bote, Cristiano Ronaldos, edhe ta takoje ate personalisht gjate dites se sotme.

Zmijani e ka postuar foton me Ronaldon dhe ne faqen e tij shkruan: “Sot mund te them qe kam pas shansin qe kam qene lojtare i ekipit Al-Nassr. Me dha nje mundesi per te takuar lojtarin me te mire ne bote. Thjeshtesia e gjentilesa e tij me habiti”./SHKODRA-SPORT.COM/