“Jam i zhgënjyer”, Grizman befason me deklaratën: Kjo ndodh kur nuk flasim…

Antuan Grizman më kritik se kurrë me skuadrën e tij. Kurrë nuk e kishim parë francezin në një situatë të tillë. Shënoi 2 gola në finalen e Superkupës dhe në fund skuadra e Barcelonës nuk e fitoi trofeun. Kjo gjë...

Humbja me Interin inatos Anjelin, planifikon revolucion te Juvja me në krye Igli Taren

Disfata ndaj Interit është përjetuar si një dramë te Juventusi dhe jo vetëm nga tifozët bardhezinj të cilët kanë parë pas shumë vitesh skuadrën e tyre të jetë dukshëm inferiore ndaj rivalëve historikë. Një kthim me këmbë në tokë...

E martë historike për Ardian Ismajlin, mbrojtësi kuqezi do të takojë Papa Françeskun

Kjo javë nuk do të jetë si të gjitha të tjerat për Ardian Ismajlin. Mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare do të luajë brenda pak ditësh dy here kundër Romës në Kupë e kampionat, por nuk do të jetë kjo arsyeja...

Nga magazinier në golashënuesin më të mirë, historia e veçantë që vjen nga Italia

Jeta është e paparashikueshme dhe në momentet kur duket duket se suksesi është larg, atëherë vjen edhe surpriza më e bukur. Të shpeshta janë historitë në futboll, ku pas vuajtjeve dhe sakrificave të mëdha fshihen lojtarë që kanë hyrë...

“Kisha vetëm 5 euro”, Pepe tregon historinë e dhimbshme: Isha i uritur

Ish-mbrojtësi Realit të Madridit i cili aktualisht aktivizohet në rradhët e skuadrës së Portos, Pepe, ka rrëfyer një histori të dhimbshme për revistën “Tribuna Expresso”. Mbrojtësi me origjinë braziliane që prej vitesh është aktivizuar me kombëtaren e Portugalisë, ka folur...

Sulmuesi i Shpresave i mahnit të gjithë, zbulohen 5 klubet që duan shërbimet e...

Sulmuesi i Kombëtares së 21-vjeçarëve, Albion Ademi ka tërhequr vëmendjen e klubeve të njohura europian, me paraqitjet e tij te skuadra finlandeze e Mariehamnit. Futbollisti 21-vjeçar ku transferua te këta të fundit para një viti, teksa ka arritur të shënojë...

Interesimi i PSG-së dhe Junajtid, zbulohet e ardhmja e Kristiano Ronaldos

Kristiano Ronaldo mund të ketë interesin e Mançester Junajtid që kërkon ta rikthejë në “Old Trafford”, por edhe të PSG-së, por në orët e fundit nga Portugalia vijnë lajme se kampioni luzitan pritet që të zgjasë marrëveshjen e tij...

Të gjithë të çmendur pas sulmuesit të Shpresave, 5 ekipe me emër i bëjnë...

Albion Ademi shumë shpejt do të lëvizë nga Finlanda drejt një kampionati më prestigjiz e një skuadre më të njohur. Kjo duket e sigurt tashmë, pasi në vitet e fundit sulmuesi anësor i cili aktivizohet me përfaqësuesen Shpresa, ka...

Ish- sulmuesi i Vllaznisë në super- formë. I shënon dy gola skuadrës së Telushit

U luajt sot një ndeshje miqësore mes dy skuadrave të njohura azerbajxhanase, Neftçi Baku si dhe Keshla, një takim që u mbyll me rezultatin 4-3 për skuadrën e Bakusë. Në radhët e të dyja ekipeve luajnë edhe dy titullarë...

Ka humbur vendin e titullarit te Roma, Kumbulla para derbit: Nuk e kisha menduar...

Marash Kumbulla bëri një hap të rëndësishëm në karrierë në merkaton e verës, duke kaluar nga skuadra e Veronës te Roma. Mbrojtësi kuqezi e nisi shumë mirë aventurën me verdhekuqtë, ku që në ndeshjet e para tregoi paraqitje të shkëlqyera,...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR