Flet 5 gjuhë dhe mund të bëhet përkthyes, poligloti i Botërorit është një shqiptar!

Tiçinezi me rrënjë kosovare, Valon Behrami, pas përfundimit të karrierës së futbollistit, mund të konkurrojë për punën e përkthyesit, interpretit, shkruan SDA.ch. Lojtari i qendrës tek Udinese zotëron pa problemin më të vogël pesë gjuhë. “Repertori gjuhësor” në kampin e...

Pique godet Ronaldon: Mezi pret kontakt që të simulojë

Mbrojtësi i Spanjës, Gerard Pique, kritikoi yllin portugez, Cristiano Ronaldo, duke thënë se heroi i “hat-trick” e kishte zakon ta hidhte veten në tokë (të simulonte). Ronaldo ekzekutoi një goditje të mahnitshme dënimi në minutën e 88-të, pasi u pengua...

Sot Argjentinë – Islandë. Sytë tek kapiteni Mesi

Dita e sotme e Botërorit të Rusisë është e ngarkuar. Përveç Francë-Australi, sot janë programuar të luhen edhe 3 ndeshje të tjera. Argjentina do të luajë ndaj Islandës në ndeshjen e parë të Grupit D dhe e gjithë vëmendja...

BOTËRORI “Rusi 2018″/ Katër supersfida për ditën e sotme, zbuloni skuadrat që do zbresin...

Sot do të luhen katër sfidat e radhës në Botërorin “Rusi 2018”. 8 skuadra do zbresin në fushën e blertë me një qëllim të vetëm, të marrin tre pikë dhe të zenë vendet e para në renditjet në grupe. Franca...

Francë-Australi/ Kurioziteti i veçantë që i jep fitoren francezëve, formacionet dhe gjithçka tjetër për...

Ndeshja që do të startojë ditën e nesërme Botërorin e Rusisë, është takimi mes Francës dhe Australisë. Tifozët presin me kërshëri të shohin kombëtaren franceze në fushën e lojës, teksa elementet që pritet të shpërthejnë në këtë Botëror nga ana...

Biletat ishin shitur të gjitha por 20% e stadiumit bosh në Egjipt-Uruguai, FIFA nis...

Zakonisht stadiumet kur zhvillohen ndeshjet e Kupës së Botës janë të mbushura plot e për plot por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për stadiumin e Ekaterinburgut aty ku të premten u zhvillua sfida mes Egjiptit dhe...

Portugalia-Spanja, debutimi historik i Var: Ndoshta gaboi

Përherë të parë në historinë e Futbollit është zyrtarizuar Sistemi “VAR” por pyetja që po qarkuon është gaboi Var apo Rocchi tek goli i shenuar nga Diego Costa Costa shihet që ka goditur me grusht në fytyrën e Pepe të...

Ish-trajneri i Vllaznisë nuk përmbahet: Ramos është i rrezikshëm, ka dëmtuar me dashje sulmuesin...

Armando Cungu i ftuar “Radio Shkodra” ka komentuar ndeshjen Portugali-Spanjë dhe në të njëjtën kohë  ka folur për mbrojtësin Sergio Ramos, duke thënë se mbrojtësi është një lojtar shumë i rrezikshëm, dhe në të njëjtën kohë e ka dëmtuar...

Bukuroshja shkodrane e thotë hapur: Cristiano yll, po Spanja ma prish mendjen

Në emiosionin “Magjia 21” në RTSH është e ftuar Erjona Sulejmani, e cila është shprehur se e ka shumë qef Cristiano Ronaldon dhe se ai është një lojtar shumë io mirë, por edhe shumë i bukur. “Ronaldo është i bukur,...

Irani dhe “këpucët”, futbollistët në “Rusi 2018” zbathur! (Foto)

Ndeshja e parë në “Rusi 2018” dhe ekipi përfaqsues i Iranit ka qënë një kaos i vërtetë në aspektin logjistik.   Duke patur parasysh embargon e vendosur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundër shtetit Iranian ekipi i tyre i futbollit...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR