Arda Guler ka impresionuar tifozët e Real Madridit me paraqitjet e tij të shkëlqyera në ndeshjet e fundit.Ai për pak sa nuk shënoi një gol nga gjysma e fushës kundër Osasunas, duke dëshmuar cilësinë e tij.

Sipas Diario AS, anësori turk konsiderohet si një ‘talent i madh’ brenda klubit dhe hierarkia e Los Blancos mendon se ai meriton më shumë minuta loje.

Ekziston një pranim nga disa zyrtarë të Real Madridit se ai duhet të luajë më shumë minuta për të filluar me të vërtetë të shkëlqejë për klubin.

Guler ka qenë në gjendje të luajë vetëm 98 minuta futboll konkurrues në sezonin e tij debutues për Los Blancos dhe ishte i shqetësuar me problemet e lëndimeve.

Pavarësisht kësaj, ai së fundmi shënoi golin e tij të parë të Real Madridit në fitoren 4-0 ndaj Celta Vigo në Santiago Bernabeu. /Telegrafi/