VIDEO | Gjest i veçantë në Champions, tifozët e Portos në këmbë për kundërshtarin

Mbrëmja e 10 korrikut e vitit 2016 ka hyrë në historinë e Portugalisë, pasi kombëtarja e futbollit luzitane fitoi kampionatin evropian, duke fituar 1-0 në kohën shtesë ndaj organizatorëve të Francës. Autori i golit ishte Eder, i cili shënoi...

Mungesa e Shaqirit në Beograd, prestigjozia “Daily Mail”: Fituan idiotët!

Shaqiri nuk udhëtoi me skuadrën e Liverpulit për t’u përballur me Crvena Zvezdën në Beograd. Shqiptari i Kosovës që luan për Zvicër festojë me shqiponjën dykrenare golin kundër Serbisë në Botëror. Vendimi për të mos e marrë Shaqirin ka...

“France Football”: Wenger mund të shkojë te Milani

Milani fitoi 3 ndeshjet e fundit, duke bërë që Gennaro Gattuso të duket më i qetë dhe më i sigurtë për pozitën e tij në pankinën e kuqezinjve. Por, nga Franca vjen një lajm befasues, që ngre sërish dyshime...

Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë rekordmeni

Ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare ish-mundësi Ramadan Martini. Ai ka qenë 7 herë kampion kombëtar në mundje dhe 5 herë kampion kombëtar në peshëngritje. Martini është diplomuar për specialitetin e mundjes dhe peshëngritjes në Varshavë të Rumanisë në...

“Kishte deformime në këmbë dhe nuk do të luante kurrë futboll”, Serbia kërkon merita...

Serbët duket se janë të tërbuar nga fakti se Xherdan Shaqiri nuk do të shkojë në “shtëpinë e tyre” për sfidën që ka skuadra e Liverpulit kundër Crevena Zvezdës. Këtë gjë akoma nuk e kanë kaluar, teksa gazeta më...

“Psikopati shqiptar” shpallet kampion! I vetmi në WWE, flet shqip në ring dhe pranë...

Një artikull i para pak kohëve nga “Shqiperia.ch”, ishte pasqyrimi i një “luftëtari” që është i vetmi në llojin e tij, për të përfaqësuar shqiptarët në një arenë aq shumë të ndjekur në gjithë botën. Për herë të parë, në...

FOTO/ Forma bombastike, një tifoze hot nga Brazili për… Elseid Hysajn

Desa Nunez është tifozja speciale e Napolit të Elseid Hysajt. Modelja braziliane njihet si mbështetëse e zjarrtë e skuadrës së Ançelotit dhe këtë gjë e vërtetojnë fotot dhe videot e postuara në rrjetet sociale me fanellën e kaltër. Format e...

Sarri, nga Zotëria 33 Skema te… Mjeshtri i Arteve të Errëta

Në të gjithë botën, kur bëhet fjala për të dhënë një gjykim, gjithçka bazohet te këndvështrimi. E njëjta ngjarje mund të vlerësohet në një mënyrë plotësisht të ndryshme kur shihet nga dy aspekte të ndryshme. Kështu, ajo që për...

Kushtrimi i Neymar: Napoli, sikur të ishte ndeshja e fundit e jetës sonë

Neymar u ka bërë thirrje kolegëve të tij të PSG për të luajtur kundër Napolit, sikur të ishte ndeshja e fundit e jetës. Skuadra e Thomas Tuchel krenohet me një rekord prej 100 për qind fitoresh në Ligue 1,...

Mbaron durimi, një tjetër trajner “përshëndetet” me Serie A

Listës së trajnerëve të shkarkuar në elitën e kampionatin italian, Serie A, i është shtuar dhe një emër tjetër. Teknikut të Empolit Aurelio Andreacoli i është komunikuar ndërprerja e njëanshme e bashkëpunimit dhe e gjitha kjo në ditën e...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR