Barça i lë të gjithë gojë hapur, po vjen me katër transferime nga Serie...

Barcelona njoftohet se ka dërguar delegatë e saj në ndeshjen që u zhvillua mbrëmë mes Lazio-Torino të për të parë Stefan de Vrij, Sergej Milinkovic-Savic, Andrea Belotti dhe Luis Alberto. Sipas Calciomercato.com zyrtarët e Barçës Fernandez dhe Urbano Ortega...

“Kam pasur 5000 femra dhe kam qenë më i fortë se Cristiano Ronaldo”!

Trajneri i skuadrës braziliane, Gremio, Renato Portaluppi, ka bërë një deklaratsë sensacionale. Skuadra e tij është në gjysmëfinale të Botërorit të klubeve. Renato si futbollist ka luajtur për Romën, por që ka qenë një deshtim. Renato Gaucho, kështu njihet...

Pogba: Nuk pendohem që nuk nënshkrova me Real Madrid

Paul Pogba rishikoi në një intervistë me “Beyond The Pitch” nënshkrimin e tij për Manchester United në këmbim të 105 milionë eurove, kur ai kishte një ofertë edhe nga Real Madridi. Mesfushori francez vendosi për “Djajtë e Kuq”, nga...

E bujshme nga Italia/ Lacio mendon tërheqjen nga Seria A

Një lajm i bujshëm që mund të bëjë shumë zhurmë në futbollin italian, por qarkullon së fundmi në Itali. Bardhekaltrit pas episodeve të ndeshjes së djeshme ndaj Torinos por mendojnë tërheqjen nga kampionati. Presidenti Lotito mendons e ndaj skuadrës...

MLS sulmon Lewandowski-n: Nuk ka vend për pensionistë!

“Bashkëshorti im do ta mbyllë karrierën te Los Angelos në MLS”. Në këtë mënyrë ka folur Anna Stachurska, bashkëshortja e sulmuesit polak të Bayern Munich, Robert Lewandowski, në mikrofonat e faqes on-line “Business Insider”. Megjithatë, këto fjalë nuk i...

E çuditshme: Policia gjuan me plumba gome futbollistët!

Historia e dhunimit te arbitrit ne Permet ka bere jo pak buje dhe te gjithe padiskutim qe jane ne anen e tij sepse ne fund te fundit futbolli eshte per argetim dhe jo per skena te tilla. Por edhe...

Çudia: Fituesja e lotarisë i ofron para klubit skocez që ta përjashtojë lojtarin

Jane Park, njihet në Britaninë e Madhe për lotarinë e fituar vite më parë dhe për skandalet e njëpasnjëshme. Gjithçka niset me një postim të thjeshtë në Twitter, si një tifoze e skuadrës Hibernian. Jane Park njihet në Britaninë...

“Mësuesi” Van Gal i kundërvihet Murinjos: Bën futboll të mërzitshëm

Luis Van Gal e ka cilësuar si “të mërzitshëm” futbollin që aplikon Zhoze Murinjo te Mançester Junajtid. Sipas trajnerit, i cili u shkarkua nga drejtimi i “djajve të kuq” në vitin 2016, stili i tij ishte më tërheqës për...

Mrekullia e Ronaldinho, shënon nga +50m dhe detyron portierin të duartrokasë

Legjendari Ronaldinho vijon të mahnisë në ndeshjet miqësore që po zhvillon me qëllim bamirësie, dhe një natë më parë ai shënoi një gol nga distancë më e madhe se 50 metra. Gjatë karrierës së tij të shkëlqyer, braziliani dhuronte...

Skandal në Rusi, skualifikohen tre futbollistë që vinin baste!

Jurij Zukov drejtuesi i përgjithshëm i Smena Komsomolsk, klub në kategorinë e dytë të Rusisë, ka deklaruar se ka mbetur pa fjalë nga sjellja e disa futbollistëve: Igor Baldin, Ibragim Bazaev dhe Nariman Gusalov akuzohen se kanë vënë bast...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR