Ansu Fati nuk duket të jetë në planet e Xavi Hernandez për këtë sezon, të paktën si titullar.Ai ka dështuar të nisë tri ndeshjet e para të Barcelonës në La Liga, pavarësisht nga një parasezon mjaft mbresëlënës.

Fati është lidhur me një largim gjatë verës, megjithëse raportimet kanë sugjeruar se 20-vjeçari nuk ka interes të largohet nga Barcelona dhe është i përgatitur të luftojë për vendin e tij.

Tani duket se Fati ka pranuar se e ardhmja e tij në Barcelonë është e zymtë, pasi Mundo Deportivo ka raportuar se ai është i përgatitur të largohet para mbylljes së afatit kalimtar më vonë këtë javë. Chelsea, Tottenham dhe Borussia Dortmund besohet të jenë opsione për klubin e tij të ardhshëm.

Nëse spanjolli do të largohej, do t’i hapte derën Barcelonës për të nënshkruar me Joao Felix si huazim nga Atletico Madrid. Portugezi është i vendosur të bëjë lëvizjen në Kataluni dhe tani mund të bëhet realitet.

Mbetet për t’u parë se si do të zhvillohet situata, por sigurisht duket se është një javë shumë e ngarkuar për Barcelonën, si në përforcime ashtu edhe në largime. /Telegrafi/