Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta pretendon se klubi ka marrë oferta të çmendura për shtatë lojtarë.Më e çmendura ishte për Lamine Yamal me Barçën që mori një ofertë prej 200 milionë euro.Këtu është një vlerësim i probabilitetit të klubit katalunas që të shesë secilin nga shtatë lojtarët e emëruar nga i pari i tyre.

Frenkie De Jong – 60 për qind: Paga e holandezit mbetet një problem që Barcelona duhet të ulet përfundimisht për ta zgjidhur këtë verë. Rezultati i atij takimi për kontratën e tij do të përcaktojë të ardhmen e mesfushorit. Gjithçka mbetet në ekuilibër tani për tani.

Ronald Araujo – 50 për qind: Barca nuk lëvizi shpejt për të përfunduar bisedimet për kontratën e Araujos, e cila i lejoi Bayernit të përpiqej të kthente kokën. Puna është se marrëveshja e Araujos ende nuk është zgjidhur dhe derisa të bëhet kjo, largimi i tij mbetet i mundur.

Fermin Lopez – 40 për qind: Fermin duket sikur një lojtar që Barca mund të fitojë para nëse merr një ofertë të vërtetë. Klubi është ende duke kërkuar për një mesfushor që mund të luajë në një pozicion mbrojtës. Kjo mund ta bëjë të riun një pjesëtar të sakrifikueshëm të asaj mesfushe të skuadrës. Në fund të fundit, ata kanë Gavin, Pedrin dhe Gundogan që mund të luajnë të njëjtin rol.

Waiting to upload video to storage

Alejandro Balde – 30 për qind: Barcelona ka Joao Cancelon që mbulon në krahun e majtë me Hector Fort gjithashtu që shpërtheu. Mikayil Faye gjithashtu mund të luajë mirë atë pozicion. Kështu, nëse Barcelona do të merrte një ofertë serioze për Balden, ata mund ta shesin atë.

Lamine Yamal – 10 për qind: Le ta pranojmë, shanset që Barça ta shesë Yamalin po rriten nga dita në ditë. Nëse Barça me të vërtetë do të merrte një ofertë prej 200 milionë euro për një lojtar që është ende 16 vjeç, klubi me siguri do ta kishte menduar gjatë dhe shumë për këtë. Ata do të mendojnë për këtë përsëri në verë. Çdo gjë mund të ndodhë realisht atëherë.

Pedri – 2 për qind: Përveç rekordit të lëndimeve, Pedri mbetet një nga mesfushorët më të talentuar teknikisht në pozicionin e tij. Megjithatë, klubet nuk do të bëjnë presion ndaj Barcelonës për nënshkrimin e tij pasi e dinë se ai nuk ka gjasa të shitet. Të mos harrojmë klauzolën e lirimit prej 1 miliard eurosh.

Gavi – 1 për qind: Një lojtar i dalë nga akademia e La Masia dhe ndoshta e do klubin më shumë se kushdo në këtë listë. Kështu, edhe nëse Barcelona do të donte të shiste, do të duhej një luftë e madhe për të larguar Gavin nga klubi. /Telegrafi/