Leroy Sane thuhet se ka refuzuar ofertën e Bayern Munich për një kontratë të re dhe Barcelona po monitoron nga afër situatën e sulmuesit anësor gjerman.

Sane shpreson për një ofertë më të mirë nga bavarezët dhe shpreson të përfundojë sezonin fuqishëm, ndërsa ka një dalje të shkëlqyer në Euro 2024 këtë verë për të rritur vlerën e tij.

Nëse Bayern vendos të kursehet me ofertën e tyre, kjo mund t’i hapë dyert lojtarit që të largohet nga Gjermania vitin e ardhshëm.

Sipas gazetës gjermane Bild, nëse Sane refuzon ofertën përfundimisht, Barcelona më pas mund ta mirëpresë atë me krahë hapur nëse ata janë vërtet të vendosur të marrin lojtarin.

Është gjithashtu çështja e vogël e synimit të fortë të Bayernit për të nënshkruar me Ronald Araujo. Kjo mund të luajë një rol në një marrëveshje të mundshme për Sane këtë verë.

Kontrata e Sane me Bayernin përfundon në vitin 2025 dhe shumë klube të mëdha në Evropë janë alarmuar për disponueshmërinë e lojtarit.

Drejtpërdrejtësia, shpejtësia dhe aftësia e fuqishme e përfundimit të Sane do ta bëjnë atë një blerje të shkëlqyer për çdo klub të madh. Ai gjithashtu vjen me një mentalitet fitues pasi ka luajtur për skuadra të suksesshme si Manchester City dhe tani Bayern.

Sane ka nëntë gola dhe po aq asistime në 24 paraqitjet e tij për kampionët në fuqi të Bundesligës këtë sezon. /Telegrafi/