Tek Barcelona bien kambanat e alarmit. Dëmtimi i Umtiti-t mund të jetë diçka shumë më serioze dhe më e rëndë nga sa pritej. Sipas “Don Balon”, mund të bëhet fjalë për diçka kronike.

Ish lojtari i Lyon-it, i pazëvendësueshëm për Valverde-n, mund të humbasë pjesën e mbetur të kampionatit. Një kampionat ku priten gjëra të mëdha dhe ku objektivi i madh është Champions League.

Tani për tani, mbrojtja është e copëtuar. Në dispozicion të blaugranave janë vetëm Pique dhe Lenglet, ndërsa Varmaelen nuk është një alternativë. Por Messi, gjithmonë sipas “Don Balon”, ka thënën mjaft. Argjentinasi dëshiron një skuadër që aspiron gjithçka dhe tashmë ka kërkuar transferimin e një lojtari në merkaton e dimrit.

Atë të Matthijs de Ligt, i cili është dëshira e madhe, por Ajax nuk do ta lejojë largimin e tij në janar. Skriniar, Koulibaly…lista e kandidatëve është e gjatë dhe njëri prej tyre do të përforcojë klubin e blaugranave./telesport/