Vllaznia e basketbollit te meshkujve peson edhe humbjen e 14-te ne kampionat. Pasditen e sotme ajo eshte mundur ne Durres nga kampionia ne fuqi e vendit, Teuta, me rezultatin e thelle 68-101.

Shkodranet e trajnerit Bekteshi ne fakt e kane nisur mire ndeshjen dhe kete e tregon edhe rezultati perfundimtar i periodes se pare i cili ka qene i barabarte 19-19.

Por ne perioden e dyte gjerat kane marre per keq dhe durrsaket dhe e kane kaluar rezultatin ne favorin e tyre teksa kane shkuar ne pushimin e ndeshjes me nje avantazh prej 8 pikesh.

Perioda e trete ka folur serish per Teuten dhe ajo e ka fituar ate 25-13 duke ecur kesisoj e sigurte drejt fitores se ndeshjes, teksa ka fituar edhe te katerten 32-19 dhe ne kete menyre krejt ndeshjen me rezultatin e thelle 101-68.

Tek Vllaznia lojtari i saj me i mire ka qene Eric Eugene Cooper me 18 pike te shenuara, e pas tij vijne Tavis Geremiah Smith me 15 pike dhe kapiteni Redi Rakaj me 13 pike. Kur kane mbetur edhe 5 ndeshje deri ne fund te kampionatit, Vllaznia ka arritur te grumbulloje vetem 16 pike, pas 14 humbjeve dhe 1 fitoreje duke qene e pozicionuar ne vendin e fundit te renditjes./SHKODRA-SPORT.COM/